fly

Dnes na mě opět vyšel „Černý Petr“ v podobě rubriky Magie. Když jsem přemýšlela, čím bych ji mohla já, absolutní astrologický diletant, naplnit, napadla mě magická říše snů. Nečekejte ale ode mne žádný výklad, ten bych opravdu raději přenechala povolanějším, pojďme si ze snů sestavit denní téma a jen tak si o nich povídat.  

Když dovolíte, začnu u sebe

Dnes se mi zdál sen, který se mi poměrně často vrací. Létala jsem nad krajinou. Neměla jsem křídla, jenom tak jsem lehounce plachtila a pode mnou se vlnily kýčovitě zelené louky poseté sedmikráskami. Zvláštní bylo, že jsem si ten let uvědomovala, bylo mi to trochu divné, ale zároveň jsem si to náramně užívala, převalovala se ve vzduchu a vůbec jsem nepociťovala námahu.

Výšky, nebe a létání se v mých snech často opakují. Někdy v romantické podobě, někdy je nebe plné mraků a nevidím pod sebe. A někdy jsem nucena skočit z okna nebo střechy čtyřpatrového domu, mám šílený strach, i když vím, že neskáču poprvé, při pádu se mi zvedá žaludek, a dokonce pociťuji bolest dopadu. Pak se teprve probudím.

Často se mi zdává o tatínkovi, který zemřel před sedmnácti lety. Přijde za mnou, povídáme si a já i v tom snu vím, že nežije, a je mi trapné se ho zeptat, abych ho neurazila, nezaplašila. Jsem šťastná, že je se mnou, i když máme vymezený čas. Tolik jsem mu toho nestihla říct…

A tohle zná asi každá z vás:

Stojíte u tabule, jste u zkoušky nebo píšete důležitou písemku, a nevíte vůbec nic. Máte absolutní okno. Typická školní noční můra. Herci zase mívají herecké sny, kdy přijdou na jeviště a neznají text, nebo se hraje jiný kus. A já mívám sny, z kterých se probouzím zpocená jako myš. Přijdu na generálku do divadla a nikdo nemá kostým nebo jsou postrojeni do něčeho naprosto nesmyslného. Režisér ječí jako postřelený a krejčová se hájí tím, že jsem jí nedodala včas návrhy nebo (což je ještě horší), že jsem to takhle chtěla.

Jaké sny se zdají vám? Jsou spíš optimistické, nebo děsivé? Opakují se některé? Umíte si je vyložit? Máte doma snář? Co zajímavého se vám zdálo poslední dobou? Míváte noční můry? Znáte nějaké pověry kolem snů?

 

Napište nám o svých snech na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama