talk

Ženy jsou podle odborníků komunikativnější než muži. Mají potřebu stále něco vyprávět, často mluvit jen tak, ze zvyku. Prostě proto, aby mluvily. Samozřejmě se vyskytují i mlčenlivé výjimky, ty ale většinou působí divně. Protože nemluví.

Mluví o své tloušťce. „Já jsem tlustá, podívej..." To je velmi častá věta, kterou si spolu ženy řeknou. Neustále totiž řeší, jaké mají nechtěné špeky. Řeší to i ty, které by tloustnout vůbec nemusely. Někdy tak vniká konflikt - hubená kamarádka vypráví té baculatější, že je „Tak tlustá!!!" a že s tím musí něco udělat. Všimly jste si toho někdy? V důsledku je zajímavé, že tloušťku řeší ženy mezi sebou. Muže většinou jejich špeky navíc nezajímají.

Mluví o porodech. Jakmile se hovor mezi ženami stočí na porod, je jasné, že je na delší dobu o téma vystaráno. Dalo by se to přirovnat k tomu, když muži mluví o zážitcích z vojny... téma porodu a historek s ním spjatých, zdá se, je nevyčerpatelné.

talkMluví o svých milostných dobrodružstvích. Vyprávějí si, co by chtěly zažít, a plánují, jak to zrealizovat. Pokud už nějaké milostné dobrodružství probíhá, rády ho se svými kamarádkami probírají a řeší. Někdy je tato komunikace plně ve významu „Čím víc hlav, tím víc rozumu". Informace musí být aktuální, tak se velmi často stává, že ještě než přijde domů ze schůzky s milencem, díky esemeskám vědí kamarádky vše. Zprávy tedy přicházejí neprodleně a hned.

Mluví o tom, o čem by mluvit neměly. Tajemství a zaklínadlo „Nikomu to ale neříkej. Je to jen mezi námi. Nech si to pro sebe, prosím tě!" jako by fungovalo naprosto opačně. Jakmile se ženy něco takového dozví, zamknou tajemství na dva zámky. Nicméně za velmi krátkou dobu je začne svrbět jazyk a pociťují zvláštní štvavé pnutí, že by se určitě nic nestalo, kdyby to řekly aspoň někomu. Podělit se o tu tajnou věc. Nějaké prověřené osobě, co to nikomu neřekne... Jak si usmyslí, tak udělají. Pošlou tuto tichou poštu dál. Takže se to nakonec ve většině případů donese k tomu, kdo to určitě vědět neměl. Některé ženy udrží tajemství. Jsou ale divné. Jako ty, co nemluví.

Mluví o vaření, jakou našly úžasnou kombinaci něčeho s něčím, jaké si dopřály úžasné ingredience, jak si pochutnaly. Jde o komunikaci na úrovni malé ženské laboratoře, která skýtá mnohá dobrodružství. Ne všechny však dokážou o tomto tématu komunikovat, pro některé je to možná až tak všední a každodenní činnost, že kreativita zůstává pozadu...

Jak jste na tom vy??? O čem rády mluvíte? Poznaly jste se v nějakém bodu tohoto článku? Nebo si myslíte, že jsme na něco zapomněli?