Výživa novorozenců a kojenců je v dnešní době ve znamení kojení. Současná věda považuje přirozenou výživu mateřským mlékem za nejlepší. Kojené miminko má větší ochranu proti infekčním onemocněním a proti alergiím, je méně často obézní a chudokrevné a lépe se psychicky i citově vyvíjí. Svým složením je mateřské mléko jedinečné, těžko napodobitelné a schopné krýt potřebu kojence při minimální zátěži jeho funkčně ještě neúplně zralých trávicích, metabolických a vylučovacích orgánů.

 

Díky všem jeho výhodám TEEKANNE podporuje kojení a pomáhá čajem pro kojící maminky řady Mother & Child. Čaj zejména posiluje tvorbu mateřského mléka, prospívá normálním funkcím zažívacího systému, reguluje zažívací obtíže a ovlivňuje činnost ledvin. Bylinná směs v čaji maminku skvěle uklidní a uvolní, a nejen to. Účinné látky pronikají do mateřského mléka a působí na trávicí trakt kojence, a to následujícími účinky: proti nadýmání, tlumí křeče hladkých svalů v trávicím ústrojí, zklidňuje žaludek a podporuje vylučování trávicích šťáv.

 

Čaj pro kojící maminky je vyvážená bylinná čajová směs vyvinutá výhradně pro období kojení. Obsahuje anýz, kopřivu, levanduli, fenykl, meduňku a kmín. Do čaje nejsou přidávány chemické látky ani žádné aroma. A navíc, čaj má příjemnou vůni a výbornou chuť. Maminky, které ho již vyzkoušely, byly velmi spokojené a mnohé účinky nám osobně potvrdily. 

 

Zde se dočtete o působení jednotlivých bylinek:

Anýz:

...reguluje zažívací potíže

...prospívá k normální funkci zažívacího systému

...podporuje tvorbu mateřského mléka

 

Kopřiva

...podporuje činnost ledvin

…podporuje přirozené odvodnění organizmu

 

Fenykl:

...reguluje zažívací potíže

...prospívá k normální funkci zažívacího systému

…působí proti nadýmání

...podporuje tvorbu mateřského mléka

 

Lavandule:

...přispívá k uvolnění napětí

…uklidňuje, uvolňuje

 

Meduňka:

...přispívá k uvolnění napětí

…uklidňuje, uvolňuje

...reguluje zažívací potíže

...prospívá k normální funkci zažívacího systému

 

Kmín:

... tlumí křeče hladkých svalů v trávicím ústrojí,

…zklidňuje žaludek

…podporuje vylučování trávicích šťáv

…působí proti nadýmání

…podporuje chuť k jídlu

 

Kde si čaj koupíte?

Čaje jsou k dispozici ve většině lékáren, v běžných obchodních sítích (např. Tesco, Globus, Hypernova, Interspar), ale i v drogeriích (DM, Schlecker, Rossmann atd), a to v doporučené prodejní ceně 39,90 Kč za balení.

 

Další čaje z řady Mother&Child:

 

 

TEEKANNE Čaj pro těhotné je vyváženou bylinnou směsí, která zpříjemňuje krásné období těhotenství. Mezi jeho účinky patří odvodňování, usnadnění trávení a také redukci napětí a stresu. Pomáhá vyplavovat škodlivé látky z organizmu, příznivě působí při trávicích potížích – pálení žáhy, nechutenství a nadýmání. Obsahuje především kopřivu, mátu, meduňku, žebříček a listy malin.

 

TEEKANNE Dětský bylinný čaj je vyvinutý pro děti od ukončeného 3. měsíce věku. Obsahuje osvědčenou směs fenyklu, anýzu a kmínu. Pomáhá dětem regulovat zažívání a působí proti plynatosti, která způsobuje potíže právě v kojeneckém věku. Je vhodný pro každodenní použití. Vaše miminko bude po tomto čaji šťastnější a spokojenější.

 

Nyní můžete soutěžit ZDE a vyhrát 20 plechových dóz z černým čajem Earl Grey!

 

Reklama