Lesklé kovové tóny působí vedle černé a bílé kontrastně a upoutají tak pozornost. Lehkost, ženskost, jemnost na jedné straně, elegance a letní extravagance na straně druhé - to jsou dvě módní vlny, které se rozlévají celým světem módy, a ovlivňují tak i podoby kolekcí obuvi a kabelek na sezónu Jaro / Léto 2013.

V rámci letošních hitů vedou sportovní tenisky a elegantní a zároveň pohodlná obuv na nízké podešvi - k populárním balerínkám se přidávají klasické mokasíny. Vysoko na žebříčku popularity ale stojí také lodičky, obuv s otevřenou špičkou, sandály a modely na klínovém podpatku. Klínové podpatky propůjčují modelům obrovskou variabilitu; nosí se podpatky korkové i lýkové, sportovní „skryté“ klínky zdobí sportovně - elegantní tenisky, na klínku jsou v nabídce i lodičky a polobotky. Nepostradatelné jsou ozdoby - dekorativní nýty, kovové aplikace a štrasové kamínky.

Zdobí nejen lodičky, balerínky, ale také jarní nízké kozačky a gumové holínky. Všimly jste si, že módním hitem se staly jezdecké holinky, jež si jejich majitelky dávají „ocvočkovat“ na zakázku? Tyto modely potkávám hlavně na mladých dívkách dnes a denně.

Pak se divím, že je v jezdeckých potřebách neseženu. :-)

Podívejte se, jak vypadají nýtkované boty na ulici, a co se dá koupit v obchodech

Foto: Topshop a Deichman

Čtěte také:

Reklama