Čtenářka Maryene  tráví večery přesně tak, jak chce, a podrobně nám popsala, co dělá právě teď. Připravuje svatby svých dětí… Děkuji Vám Mayrene za příspěvek a s tím letním „bytím“ venku s Vámi zcela souhlasím, také to miluju…

Hezký den.

Není večer jako večer a také každé roční období prožívám jinak. V létě pro mě večer ani neexistuje, je den a po něm následuje rovnou noc. Hodně dlouhý den, který trávím většinou venku, na zahrádce, na terase, u vody, na kole, v přírodě, u ohně... Ale někdy také pracovně u pc, jinak to nejde. Ale opět venku, jenom pokud je to možné. Protože právě léto je obdobím, kdy lidé více než jindy cestují, a tak mám práce nad hlavu, pokud už „v zimě nemysleli na to, co budou dělat v létě“.

Mám ale ráda i dlouhé zimní večery. A tak pokud se konečně dostanu od počítače, ráda si polenoším s manželem u roztopeného krbu a často si povídáme, posloucháme muziku, plánujeme, jak zase začneme cvičit. Upravuji fotky, někdy si pustíme i televizi, občas se s manželem „pozveme na rande“. V zimě často chodíme do divadla a na koncerty, na plesy, zajdeme do bazénu.

V současné době po večerech vyrábím výzdobu svatebního sálu a tabule, protože mi právě dvě z našich dětí nezávisle na sobě oznámili, že se chystají ke vstupu do manželství. Jeden syn už na jaře, dcera na podzim. Rozhodla jsem se být jim nejenom svatební koordinátorkou, ale vzala jsem na sebe téměř veškeré přípravy, návrhy dortů, design obou svateb a vše co je s tím spojené. Chytlo mě nedávno vyrábění z papírového pedigu, takže po večerech motám ruličky z papíru. Už mám spletená dvě velká srdce, jedno na výzdobu auta novomanželů, druhé obrovské na výzdobu sálu i několik malých srdíček. Už mi zbývá jenom je doladit organzov ými stuhami a nalepit perličky. Mám upletené i nejrůznější košíčky jako obaly pod květináče a v současné době pletu košíčky malým družičkám. Snad stihnu vše jak je potřeba, protože už zase prodávám i letní zájezdy na sezonu 2014. Mám stále hodně práce a jsem člověk dost činný a aktivní, takže v poslední době si nedokážu sednout například ani ke knížce, nedokázala bych se soustředit.

košík

Posílám vám foto svého pracovního nepořádku na stole, když jsem o víkendu pletla obal pod květináč. Samořejmostí je zapnutý alespoň malý notebook, abych byla ve spojení se světem a občas u pletení vyřídím i něco pracovního.

A co dělá můj manžel? Ten mi dělá společnost. Někdy pospává u televize, jindy si povídáme nebo on sám také něco tvoří rukama, aby se odreagoval od svého zaměstnání, kde pracuje jenom hlavou.  V poslední době po večerech mi dělá domácího opraváře. Opravil mi už za poslední měsíc vysavač, odšťavňovač a nyní má rozdělanou už dva týdny myčku. Snad se jí také dočkám.

Na tom, jak trávím večery, bych asi nic neměnila, protože pokud bych to chtěla měnit, už bych to dávno udělala. Dělám právě to co mě baví, co mě těší a co mi v současné chvíli vyhovuje.

Maryene


Jak běžně trávíte večery ?

  • Co děláte?
  • Je to tak, jak chcete vy?
  • Díváte se na seriály?
  • Sedíte u počítače?
  • Čtete si?
  • Díváte se od zdi?
  • A co v ten čas dělá váš partner?
  • Vyhovuje vám to?
  • A jak byste všední večery chtěla trávit a kde?

Zavzpomínejte, zamyslete se, zasněte se a to, co vás napadne, mi napište na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů. A pokud ji vám ten váš dlouho nedal, mohu ho tnout ostnem drobné žárlivosti. Jak je vám libo… A samozřejmě, pokud se chcete svěřit, ale nechcete prozradit svou identitu, slibuji, že váš nick nikomu neprozradím. Tak krásný den přeji!

Reklama