Milá redakce,

vypadá to, že televize se stala nedílnou součástí našeho domova. Někdy je vychvalovaná, jindy zatracovaná. Ale všechno má své meze a když už jí máme dost, stačí prostě zmáčknout jeden jediný knoflík. Je fakt, že kolikrát ji necháme běžet jen jako zvukovou kulisu, což je můj případ. Ale je také pravda, že čím dál častěji používám onen doporučovaný knoflík – v poslední době už nesnesu tu záplavu nesmyslných reklam, Vy volených a big Brotherů. Programy si vybírám a těch, které mě zaujmou není tak mnoho.  Nechat ale televizi běžet jen jako zvukovou kulisu není v některých případech zrovna vhodné.

 

 

Příště bez televize

 

Rozhodli jsme se s manželem, že si po dlouhé době uděláme hezký večer. V poslední  době jsme řešili jen samé problémy, vše bylo takové uspěchané a nervózní. Tento večer měl být ale jen náš. Než manžel přišel z práce, nazdobila jsem byt, sebe a chystala dobrou večeři. Manžel přišel dříve než jindy, s pugétem v ruce.

 

Začalo to slibně. Zmizel v koupelně a já jsem ještě dodělávala večeři. V obýváku již plápolaly vonné svíčky a skleničky byly připraveny.  Síla zvyku je síla zvyku, manžel zapnul televizi, prý než bude večeře jen se koukne na zprávy. No, proč ne, asi jsem to byla spíš já, kdo se rozhodl pro ten hezký večer.

 

Pomohl mi naservírovat jídlo, povečeřeli jsme, nezávazně jsme si povídali, popíjeli vínko a pojídali chlebíčky. Bylo nám spolu dobře, i po tolika letech manželství. Vínko udělalo své a nastala krásná předehra. Postupně jsme odkládali svoje svršky, když už manžel na sobě neměl nic a já jen krajkové kalhotky, klekl si na zem přede mně a sundal mi je. Celá rozechvělá jsem očekávala věci příští. Leč v tu chvíli se ozvalo z televize, kterou jsme do této doby ani nevnímali,  něco co se nedalo přeslechnout. Tu krásu, která měla nastat, přetnul hlasatelův hlas: „A nyní se podíváme na nejsledovanější pořad…“

 

Situace byla jasná, nejsledovanější pořad měl můj muž právě před sebou a mínil ho sledovat dost intenzivně. Ovšem hlasatelova věta způsobila, že jsme vypukli v nezřízený smích. Smáli jsme se jak blázni, ale tím naštěstí náš večer nekončil. Milou televizi jsme vypnuli, skleničky dolili a při tónech našeho oblíbeného CD pokračovali v načatém večeru.

 

 

EvaH  

 


Milá Evo, děkujeme za příspěvek k tématu televize. Co dodat? Raději nic, nebo jen, že vám přeji za redakci hodně takových krásných okamžiků.

 

Za váš mejlík posíláme bílé satenové kalhotky a přejeme krásné podzimní večery.

 

 

                                                             redakce@zena-in.cz

 

 

                                                            Dnes je téma TELEVIZE

Máte doma jednu nebo více televizí?

Koukáte se pravidelně na zprávy?

Sledujete seriály?

A co reality show, které jsou nyní tak oblíbené?