Hola hola, škola volá! Nezapomeňte svému malému školákovi nachystat vše na první školní den. Pokud jej přizvete do procesu výběru různobarevných školních pomůcek, bude se do školy o to víc těšit. Pozornost věnujte především výběru kvalitních a bezpečných nůžek, se kterými se bude stříhat a vystřihávat skoro samo. Fiskars nabízí kolekci nůžek pro předškoláky i dospělé, praváky i leváky.

fiskars

Zvládnutí techniky stříhání je pro děti náročné, protože vyžaduje značnou koordinovanost pohybů obou rukou, sílu v prstech a notnou dávku trpělivosti a pečlivosti. Nůžky First Fiskars určené malým dětem váží pouze 24 gramů a jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Lehkost a kvalitní ostří pomáhá k snadnému použití. Díky zakulaceným čepelím i přes ostrost nůžek dítěti nehrozí zranění při stříhání. Držadla jsou perfektně tvarována speciálně pro dětskou ruku a navíc lze nastavit přítlak čepelí. Na výběr jsou nůžky různých barev, velikostí i tvarů. Vašemu školákovi tak může pomáhat s domácími úkoly například celý arzenál zvířátek – včelička, beruška, rybka nebo panda.

faskars1fiskars3

Máte doma leváka? I když se to nezdá, pořízením speciálních nůžek svému dítěti značně ulehčíte práci. Levákům se pravoruké nůžky nejen těžko drží kvůli jinak tvarované rukojeti, ale jejich použití ztěžují i opačně nabroušené nože. Levák musí tlačit palcem afiskars6 ukazováčkem nepřirozeným způsobem, nevidí dobře ani na linii řezu, kterou zakrývá horní čepel. Fiskars jako první na světě v roce 1972 začal vyrábět nůžky pro leváky. Pro snazší rozpoznání se na rozdíl od klasických oranžových vyrábějí s červenými rukojeťmi.

Zajímavosti z vývoje nůžek Fiskars
Historie společnosti Fiskars sahá až do roku 1649. První nůžky Fiskars pak byly vyrobeny v roce 1832 za majitele společnosti Johana Jacoba Julina, který ve Fiskars položil základy dnes již tradičního důrazu na inovace. Dalším důležitým mezníkem v historii všech nůžek byl rok 1967, kdy Fiskars poprvé vyrobil nůžky s plastovou rukojetí. Přitom typická oranžová barva těchto nůžek vznikla vlastně náhodou. Designéři se rozhodovali mezi zelenou, černou a červenou barvou držadel. Když byl ale vyráběn první prototyp, zůstal v lisu zbytek oranžové barvy z předchozí výroby a technik, který jeho výrobu zajišťoval, ji použil právě na výrobu prvního prototypu, načež vyrobil další tři v požadovaných barvách. Hlasování ve Fiskars potom rozhodlo, že oranžová vypadá nejlépe. A tak vznikly nůžky, které proslavily společnost Fiskars po celém světě.

fiskars4Fiskars Orange® oranžová barva nůžek byla zaregistrována jako ochranná známka v roce 2003 ve Finsku a v lednu 2007 i v USA. Tato historická registrace znamená, že pouze Fiskars smí používat tuto oranžovou barvu na své výrobky.

 

 

Reklama