NUTRILON – první volba po mateřském mléku = nejlepší volba pro snížení nemocnosti!

Pouze kojenecká mléka NUTRILON přirozeně posilují imunitní systém díky unikátní a prokazatelně účinné prebiotické směsi Nutricia (GOS:FOS/9:1)


Téměř všechny (90%) maminky dětí do 3 let vědí, že správná výživa je důležitá pro zdraví dětí, jak zjistil výzkum společnosti Factum Invenio v březnu 2006.
Ovšem jen malá část (necelých 40% z nich) registruje fakt, že kojenecké mléko může posílit imunitní systém dítěte v tom nejdůležitějším věku, a že je schopné svým vlivem na imunitu téměř plně nahradit mléko mateřské, pokud maminka nemůže kojit.

Střeva miminka jsou osídlena miliardami různých bakterií, které utváří tzv. střevní mikroflóru. Přátelská střevní mikroflóra dítě chrání. Střeva ještě nenarozeného dítěte (plodu) jsou sterilní, ale v krátké době po porodu jsou osídlena bakteriemi z okolního prostředí. O tom, které z nich posléze ve vývoji převládnou a které budou naopak v menšině, rozhoduje prostředí, ve kterém se dítě pohybuje a strava, kterou dostává.
Mateřské mléko je optimální a přirozenou výživou každého dítěte alespoň do půl roku věku. Mateřské mléko je pro dítě zdrojem všech důležitých živin, vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Mateřské mléko zároveň obsahuje látky podporující imunitu. Mezi těmito jednoznačně hrají prim prebiotické oligosacharidy. Tyto se v nezměněné podobě dostávají do střev, kde pomáhají růstu a množení prospěšných bakterií. Těch je v dětském střevě několik druhů, tvoří tzv. fyziologickou střevní mikroflóru. Prebiotické oligosacharidy jsou unikátní v tom, že selektivně podporují pouze prospěšné bakterie. A to bakterie, které v organismu přirozeně existují a pomáhají jej chránit před mnoha škodlivými vlivy, které způsobují infekce. Správná výživa se tak stává základem zdraví dětí.


Z výzkumu vyplynulo, že způsob stravování dětí závisí samozřejmě na jejich věku. Ve věku do šesti měsíců převládá mateřské mléko (89%).  Kojenecké mléko používá v této době 30% maminek. Od sedmi měsíců již kojenecké mléko nad mateřským převládá.

Protože dříve či později je mléko mateřské nahrazeno mlékem kojeneckým (u téměř všech maminek), je potřeba dát maminkám dostatek informací o možnostech kojenecké výživy.

To proto, aby zvolily to správné kojenecké mléko.

Pokud se imunitní systém nevyvine správně v nejútlejším věku (do 2-3 let), dítě může mít nižší obranyschopnost po celý život.


Unikátním kojeneckým mlékem na českém trhu, které dokáže díky svému složení prokazatelně nejlépe posílit imunitní systém po vzoru mateřského mléka, je Nutrilon.

Řada kojeneckých mlék Nutrilon je určená dětem od narození do 3 let věku a obsahuje unikátní prebiotickou směs Nutricia (GOS:FOS/9:1). Tato směs má srovnatelné pozitivní účinky na zdraví jako prebiotické oligosacharidy obsažené v mateřském mléce. U dětí živených mlékem Nutrilon udržuje přirozeným způsobem hladinu střevní mikroflóry na srovnatelné úrovni jako u dětí kojených a preventivně chrání před infekcemi. Výrazně podporuje mechanické bariéry na vnitřní stěně tlustého střeva.  Navíc brání růstu patogenů, ničí kvasinky a další negativní bakterie, neboť jako jediné udržuje přirozené pH 5,5, které bylo dříve dominantou kojených dětí.
V důsledku tohoto působení výrazným způsobem posiluje přirozenou odolnost a snižuje nemocnost malých dětí, především omezuje výskyt onemocnění horních cest dýchacích, výskyt průjmů a alergií.

Od poloviny července 2006 bude na trhu k dostání nová řada kojeneckých mlék Nutrilon, která je navíc obohacena o další složky mateřského mléka, které podporují imunitu. Jedná se o LCP mastné kyseliny ze skupiny ω3 +ω6 – kyseliny AA+DHA (kyselina arachidonová + dokosahexaenová). U nich je stejně jako u mateřského mléka dominantní kyselina arachidonová.
Dále je celá řada kojeneckých mlék Nutrilon obohacena o nukleotidy.

Nejdůležitější složkou kojeneckých mlék Nutrilon i nadále zůstává unikátní prebiotická směs Nutricia, která prokázala, že dokáže přirozenou cestou snížit nemocnost dětí.

Reklama