Přeji dobrý den,přemýšlela jsem,čím bych tak dneska pobavila a vybavila se mi vzpomínka na jednu návštěvu mých rodičů u nás doma.

Abych začala pěkně od začátku,moje maminka mě vařit vůbec nenaučila,snad proto,abych jí nenadělala v kuchyni nepořádek,takže veškeré moje kuchařské začátky spadaly do období po svatbě.

Zaplaťpánbůh za velice trpělivou tchýni a zdravotně odolného manžela,kteří toto všechno se mnou přežili a nakonec mě naučili všechno,co potřebuji.

Ale asi proto,že tatínek věděl,že když jsem se vdávala,připálila jsem i vodu na čaj,tak ani po letech mémukuchařskému umění nedůvěřoval.

Je to už pár let,co rodiče přijeli na návštěvu a zdrželi se na oběd.

Zrovna ten den jsme měli velmi vydařené karbenátky,jenže co čert / v tomto případě moje drahá polovice/ nechtěl,padla taková nevinná poznámka v půlce oběda,že ony výtečné karbenátky jsou tak výtečné proto,že maso z nutrie je nejlepší.

Abych uvedla na pravou míru,nutrie byla samozřejmě ušetřena a karbenátky byly naprosto normálně dělané.

Jenže můj drahý tatínek,coby osoba se slabším žaludkem toto nevydýchal,oběd putoval do WC a od té doby si tatínek při každé další návštěvě vozí svoje svačiny nebo striktně vyžaduje smažený sýr,protože tvrdí,že aspoň pozná co to je.

Je to spíš takový úsměvný příběh,ale aspoň nemusím při každé další návštěvě rodičů přemýšlet co uvařím.
Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To taťka ale neví, co je dobré, protože nutrie je výborná. Ovšem ne každý, jak říkáš, tu informaci snese. Jednou jsem ji pekla. Byla výtečná. Jedla jsem sama. Mé rozmazlené okolí pravilo, že krysu vážně nikoli. A to já zase pečenou klidně ano. :-) M.

Pište dnes o svých kulinářských začátcích na redakce@zena-in.cz

Reklama