K létu patří ovoce a k němu zase zavedené pověry, jimiž se lidé straší po generace. Některé jsou ovšem dost přitažené za vlasy. Na ty nejtvrdošíjnější jsme se zeptali nutričního terapeuta Aleše Beránka.

Nepijte na třešně!

Také vás rodiče před tímto ovocem varovali? A dost možná stejnou radu aplikujete i na své děti. Podle nutričního terapeuta Aleše Beránka však nemá takové strašení valné opodstatnění. „Nejčastějším argumentem, proč na třešně nepít hodně tekutin, bývá vyvolání procesu kvašení. To mají to na svědomí cukry vyskytující se v třešních spolu v kombinaci vodou. Pak skutečně můžeme mít bolesti břicha nebo průjem. Jenže nejde pouze o třešně. Každé ovoce obsahuje cukry. Kdyby to tedy byla pravda, nesměli bychom zapíjet žádné,“ vysvětluje nutriční specialista. A má i další protiargument.

třešně

„Jsou jím naše účinné trávicí šťávy, které natráví třešně tak rychle, že žádné kvašení nemá šanci ani započít. Čistě hypoteticky ale připouštím fakt, že nám může být špatně po třešních ze špatného očištění (kontaminace ptačími výkaly), případně pokud nadbytek ovoce vyvolá hyperglykémii u diabetiků. V krajních mezích mohou vyvolat také potravinovou alergii. Ta pak může přivodit vážné ohrožení na životě,“ upozorňuje Beránek.

Jahody jen bez slunce

Možná jste už někdy zaslechli i varování před sluněním se po konzumaci jahod. To je prý pravda jen částečně. „Jedná se o alergiky nebo osoby přecitlivělé na slunce. Ve své praxi jsem se setkal s nehezkou kožní reakcí po pozření jahod a pobytu na přímém slunci. Jednalo se o křížovou alergii a dotyčná o ní do té doby nevěděla. To je však jediná možná komplikace a člověk s touto alergií by měl být skutečně opatrný. Ostatní důvody jsou čistě z fyziologické stránky nesmysl a jsou spíše úsměvné,“ uvádí nutriční terapeut.

Příliš mnoho citrusů škodí

Jen do jisté míry je prý pravdivý i pojem předávkování se citrusy. „Nebezpečí spočívá v možné interakci s léky, jejichž účinek mohou násobit. To pak může mít fatální následky. Přemíra citrusů může také vyvolat kožní vyrážku či problémy se zažíváním,“ vyjmenovává Beránek s tím, že u ovoce (stejně jako u ostatních potravin) se vyplatí střídmost.

„Spousta potravin v malé míře působí na organismus blahodárně a dokáže leckdy divy. Avšak po překročení určité hranice nastartuje opačný efekt a můžeme si spíše uškodit,“ varuje odborník s tím, že správná míra je ale čistě individuální věc. Každý má spotřebu a potřebu vitaminů i ostatních nutrientů zcela odlišnou a neustále se v průběhu života mění. „Proto nikdo na světě není schopen říci, co je pro jedince ideální dávka. Apeloval bych tedy na používání selského rozumu,“ dodává Aleš Beránek.

beranekaAleš Beránek je nutriční terapeut s diplomem z veřejné Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni. Pečuje o klienty s obezitou, zdravotními dietologickými obtížemi, ale také o sportovce. Více informací naleznete zde.

Čtěte také:

Reklama