Čtenářka pinokio má opravdový vztek na svou nevlastní sestru, a možná ho z té bezmoci dostanete i vy, až si její příběh přečtete.

Dobrý den,
hodně dlouho jsem přemýšlela, jestli něco k tématu napíšu. Ale jsem tak vzteklá, že se prostě musím vypsat. Vyhlašuji totiž nulovou toleranci mé nevlastní sestře.

Její mamka si s ní neuměla poradit/našla si mladého borce/,tak jí šoupla v 16 k nám. Hádky byly u nás na denním pořádku/brala mi věci,utíkala z domu,propadla na učňáku/,pak se odstěhovala. Našla si práci,pečovala o koně.

Z bytu jí vyhodili,i když jí otec platil nájem,protože měla dluhy.Teď bydlí v maringotce bez elektřiny,teplé vody.Tohle by mi tak ještě nevadilo,našla si příjemného kluka a otěhotněla.Všichni jsme si mysleli,že se usadí. Bohužel se tak nestalo. Její kluk s ní odmítl bydlet v maringotce,tak se s ním rozešla.

Otec jí nabídl byt,kde by jí platil nájem/chce ochránit svou vnučku/,ale odmítla, bojí se,že by byla pod kontrolou.
Když byla u mě na návštěvě,pohádaly jsme se do krve,protože já prý nechápu její svobodný styl života. Je mi ukradená,ale nedokážu pochopit,že nevidí v jakých bude žít v podmínkách se svým dítětem.

Než odešla, požádala mě o peníze. Tolik k jejímu nezávislému životu.Jsme všichni zoufalí a já vím,že si našla dokonalý způsob,jak nás vydírat. Ví,že ji vždycky nějaké peníze dáme,protože budeme mít strach o dítě. Nejraději bych ji pořádně vyliskala,ať se vzpamatuje.

Ten pocit bezmoci je šílený.Je to hnusná mrcha.Kašlu na to,jestli se jí bude někdo zastávat,protože já už jsem to vzdala.

pinokio
Tento text nebyl redakčně upraven


Milá Pinokio, rozumím vašemu vzteku a věřte, že se s podobným problémem potýká mnoho lidí. I já mám jednu takovou příbuznou. Ta si nasekala hromadu dětí, pokaždé s někým jiným, a o děti se moc nestará. Problém je, že ona si myslí, že to tak není. A vy se svou nevlastní sestrou, ani já se svou příbuznou, nic nenaděláme. Jsou to jejich životy. I když je to smutné…

I od vás ostatních čekám vážné i nevážné příběhy na téma:

  • Co vám nejhoršího provedl váš bratr, nebo sestra.
  • Co nejhoršího jste jim na oplátku provedla vy?

Na vaše příběhy i úvahy se těším na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním překvapením. Které snad zahřeje…

Reklama