Hezky si ve svém příspěvku pohrává s vůněmi i čtenářka Nugyna. Je jí příjemná jak vůně lesa, tak také vůně příjemného parfému.

Přeji všem nádherný sluneční den…už skoro jarní,
řekla bych, že mám od malička trochu víc vyvinutější čich. Celá rodina jezdíme každý rok minimálně jednou na houby. Vůně lesa je něco tak nepopsatelně krásného. Člověk si tam odpočine a  nadýchá čerstvého vzduchu. Na houbách jsme s přítelem  dokonalý pár! Já tu houbu vždy cítím a to znamená, že v okruhu 5 metrů musí někde být.A opravdu je. A přítel jí zase najde. Takže na houbách funguji jako stopař.

Co se týče vůní flakónů, bytových vůní, aviváží... tak tady nikdy nešetřím. Mám ráda nevlezlou a lehkou vůni. Slyšela jsem, že dobrý parfém vy sama na sobě necítíte. Já teda opravdu necítím vůni na sobě, ani na oblečení, ale nejednou mi už někdo řekl, že voním příjemně. Ptají se mě, jaký parfém používám. Nikdy nevím, co odpovědět, jelikož to nezáleží jen na samotném parfému. (který vždy obměňuji)Pižmo je nejdůležitější. Každý člověk má pižmo jiné a ne na každém voní stejný parfém. Jde hodně i o prací prostředek, aviváž, vůni do bytu...  Vlasy a vůně je má úchylka od dětství, musím se přiznat.

Mám na jednu vůni takovou vzpomínku... Byli jsme na učňáku a za mnou seděla spolužačka, která tak nádherně voněla!! Vždy když přišla do třídy, cítila jsem z ní čistotu salátové okurky. Byla to taková nevlezlá vůně. Tuto vůni jsem cítila i nedávno ve vlaku. Když jsem šla do parfumerie, ptala jsem se prodavačky, zda mají parfém s vůní okurky..ta mi suše odpověděla:“Jako nakládačky?“ No neměli jí. Tento parfém sháním v různých obchodech. Už jsem vyzkoušela plno vzorků s okurkou, ale nikdy to nebylo ono. Něco tomu chybělo. Nepřestanu tuto vůni hledat a doufám, že jí ještě vyrábí, protože já mám takové štěstí, že když si oblíbím nějaký krém, make up, pití...z nějakého důvodu to přestanou vyrábět a já pak musim najít značku jinou,ale už ne tak dobrou. Ale vždy, když cítím oloupanou salátovou okurku, nebo meloun tak si vzpomenu na léto u vody.

Když jdu do starého zatuchlého domu, vybaví se mi vzpomínky na mou babičku. Vždy mi ten smrad vadil, ale po její smrti mi chybí. Je plno příjemných vůní jako: ranní káva, jahodový čaj, vůně hlíny, kůrka chleba, čerstvé houby, jaro, první jarní déšť, vůně vánoc, dřevo...je toho moc a moc. Každému se u některých vůní vybaví vzpomínka. Bohužel v někom zůstanou i špatné vzpomínky. Tak i tak bychom byli o hodně ošizený, kdybychom o čich přišli, nemyslíte?

Přeji pěkný, provoněný jarní den Nugyna

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

To určitě. Neboť i když zavřeme oči, vůni cítíme a ten obraz k tomu patřící se nám hned vybaví.
Pěkný příspěvek. Po přečtení mám chuť se rozběhnout do lesa. :)
Saša

 

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama