Jaká nezvaná návštěva dokáže rozčílit čtenářku s nickem Nugyna, to si přečtěte v dalším tematickém příspěvku.

Nezvané návštěvy umí znepříjemnit pořádně život. Bohudík k nám většinou jezdí návštěvy jak se patří ohlášený alespoň pár hodin před příjezdem. A já to dělám stejně tak. Když chci někam jet, zavolám většinou den předem a jako správná návštěva vezmu vždy i něco malého na zakousnutí, nebo vínečko,keksy... Jediný kdo mi saje krev a na koho jsem si udělala averzi je můj starší nevlastní bratr z tátovo prvního manželství. Jsem hodně trpělivá, ale co je moc, to je moc!
Svého bratra jsem poprvé viděla, když mi bylo 15 let a to přišel vynadat tátovi, že neplatil alimenty. Samozřejmě, že platil.Také mu dal ukázat zaplacené složenky. Pak zase jsem ho neviděla nějakou dobu a pak přišel ukázat jeho dceru,která se mu narodila-ani nedal vědět, že se oženil. Rodiče mu dali pod peřinku nějaký ten peníz a pak jsme ho zase neviděli pár let.

A ozval se, když jeho dceři byli 4 roky a potřeboval pohlídat. Mamka hnedka odmítla s tim, že ta holka vůbec neznátoto prostředí a že měl jezdit častěji,aby si zvykla,pak by ráda Markétu pohlídala. No Brácha se urazil a na pár měsíců se neukázal. Až jednoho dne o víkendu, kdy se scházíme celá rodina na oběd, mamka pekla králíka s knedlikem a zelim. Toto jidlo si pamatuju  velice dobře, neboť Patrik přijel neohlášený s celou rodinou. My nepřipravený na jeho návštěvu.Co teď? To jsem viděla takové chování snad poprvé. Sedl si ke stolu,posadil ke stolu i jeho manželku, dceru a svého osvojeného syna.
„Co bude dobrého? Pěkně to voní!“ Stáli jsme tam všichni jako opařený. No co, tak jsme toho králika naporcovali na malé části,aby měl každý. Ono pro deset lidí jeden králík toho moc není. Ještě,že polévky bylo víc, jenže nám bylo řečeno, že Markétka polévku nejí. No co, tak i to se stává. Ona polévku teda nedostala. Patrik dojedl, a po jídle se vyjádřil tak, že toho moc nebylo. to jsem nevydržela  a musela jsem pryč. Mě bylo líto hlavně jeho manželky a Denise-osvojeného syna, na nich bylo vidět, že jim bylo za jeho chování trapně.

Ale co se týče Patrika a jeho dcerunky rozmazlené, to ne. Pak když se zase jako vždy neohlásil a přijel, tak jsem dělala, že nejsem doma. To pak alespoň začal volat před odjezdem, že je na cestě. To byl najednou vždy takový fofr. Všichni jsme se rozutekli k někomu z nás domů. Bydlíme všichni kousek od sebe.  Já vám řeknu, že takovou averzi nemám na nikoho.
To chování je neskutečné. Ozvali se vždy jen, když Markéta měla narozeniny, aby dostala nějaký dárek. Nám ani nikdy nepopřáli alespoň. Prostě brát a nic nedávat-to je jejich heslo. Dostali se do dluhů a chtěli ručitele. Už máme bohužel s ručením zkušenosti, tak jsme odmítli a to jsme Patrika velice urazili. Pak už jen zavolal, když se mi narodil syn, ale ještě ho neviděl. Já nemám tendence k nim jezdit, protože jsem tam byla jen jednou. Ani tu vodu mi nedali. Dělali, že někam pospíchají a to jsme jim volali týden předem, že přijedeme. NENE s takovýma lidma nechci mít nic společného! Mému synovi je rok a půl a myslim, že už tuto návštěvu neuvidíme, dokud táta nezemře a oni přijedou kvůli dědictví.  to pak bude zase šrumec.

přeji pěkný den s těmi lepšími navštěvami v klídečku u kávičky Nugyna

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Milá Nugyno, váš případ bohužel není ojedinělý. Někdy to funguje v příbuzenstvu hůř než u cizích. Z bratrovy strany je to velká neomalenost. A ještě dobře, že jste nešli ručit, bůh ví, jak by to dopadlo.
Děkuji, že jste napsala, přeji hezký den a už žádné problémy se vzdálenými příbuznými.
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama