Čtenářka s nickem nugyna proplakala skoro celé dětství. Ne, nebojte se, nebyla týraná, ale prostě se ji se slzičkami lépe usínalo :)

Dobrý den, přeji všem.
Od mala jsem nikdy jinak neusla, než unavená pláčem.
Když jako malou mě uspávali, museli mi zpívat „osiřelo dítě“ Je to o holčičce, které zemře maminka a má macechu, která jí rve u česání vlasy, až jí teče krev a podobně. No prostě HOROR. Končí to tak, že si pro holčičku přijde maminka z nebe. Vyplakala jsem se a bylo mi lépe a lépe se i spalo. 

A pak pohádky od Hanse Christiana Andersena-nejoblíbenější je holčička se sirkami. Pamatuji si, že rodiče nevěděli, zda jsem v pořádku, ale doktorka je ujistila, že v pořádku jsem, jen je toto přechodné období.
Usínala jsem unavená pláčem.Možná vám to přijde morbidní.

Teď už samozřejmě toto neprovozuji, ale smutné příběhy mě přitahují pořád. Když se chci podívat na pěkný film, vyberu si vždy drama. Asi nejlepší film, co jsem viděla je Přelet nad kukaččím hnízdem, který režíroval Miloš Forman. Starý film, ale u tohoto filmu se zasměju, až bolí břicho a rozpláču, až pálí oči. Potom další oblíbený filmy jsou: One milion dollars baby, Forest Gump,Zelená míle, jmenuji se Khan ... Je jich moc a moc. Mám ráda, když příběhy mají duši.

Ale nejcitlivější jsem od doby, co se mi narodil můj syn. To už nejspíš k mateřství patří, ale já teď nemůžu vidět filmy, kde týrají děti,nebo kde dítě vidí smrt svých rodičů. Mě to moc rve srdce a pak mám ošklivé sny. Můj přítel se už naučil TV kvůli mě vypínat, jak tam něco takového je. Já pak řvu ze spaní. (sousedi musí mít radost). Pláč hodně uvolňuje a já se za slzy nestydím a nikdy nestyděla. Posílám video, kde se vojáci vrací domů, a jak na to reagují děti a rodiny.

Musim se přiznat, že mi pár slziček ukáplo a nejvíc u té holčičky, jak sedí Santovi na klíně a jde tam slyšet, jak říká: „Tati, chybíš mi, miluju Tě“. Určitě toto video znáte, mě vždy rozpláčou hlavně první 3 minuty.

přeji všem pěkný uplakaný den a doufám, že další téma bude smích:)

NUGYNA

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Děkuji za Váš pěkný příspěvek i za odkaz na filmový záběr. No, co budu zastírat… bulím.
A je naprostá pravda, že je to tím, že máme také děti.
Pěkný den nugyno a příště opravdu zvolím ten smích :)
Saša

 

Téma dne 20. února 2012: Dojmy a pocity

  • Kdy a nad čím jste se naposledy dojaly
  • Jste s přicházejícím věkem dojatější než dřív?
  • Skrýváte slzy dojetí před okolím?
  • U čeho se dojmete nejvíc? (film, děti, partner, zármutek)
  • Můžete psát i názvy filmů (včetně romantických), které vás zaručeně dojmou a rozbrečí.
    Jsem zvědavá na jejich tituly, stejně jako na vaše příspěvky a komentáře.
  • Pište dojemně a s citem, všechno co vás napadne, všechno co vás dojalo či dojme.
    Ať už jde o události veselé, smutné či na zamyšlení.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním tělovou kosmetikou solutions od Avonu a vzorkem Weleda

kosmetika

Reklama