Jana sex miluje. Je sice momentálně sama, takže by nemusela mít zábrany. Už dlouho se jí honilo hlavou, jaké to je zúčastnit se Swingers párty. Sama by se nerozhoupala, ale její kamarád a občasný milenec Michal ji nakonec ukecal. A nelitovala…

Vešli jsme dovnitř. Ačkoliv jsem se bála šoku hned ve dveřích, očekávání se nenaplnilo. Vlastně jsem měla dojem, že jsme vlezli do běžného podkrovního bytu. Se mnou a Michalem nás tam bylo sedm. Samé páry a jedna holka navíc. Nad tím se ale nikdo nepozastavil.

Vlastně to byla normální párty, kde prvopočáteční rozpaky porazily panáky, víno, šampus… Osamocená holka se mezi námi velmi brzy promenádovala ve spodním prádle, samozřejmě podvazcích a síťovaných punčoškách. Zřejmě tam nebyla náhodou. Jejím úkolem bylo asi rozehnat očekávatelný stud.

Konverzace pánů byla najednou nějak omezená. Dívka opravdu stála za pohled. A nejen za pohled…

Přisedla si k holce od druhého páru. V té se na moment probudily rozpaky a poznamenala, že není ani lesba, ani bisexuální, ale stačilo málo, aby o své orientaci zapochybovala. Velký podkrovní byt s jedním „obývákem“, velkou koupelnou a dvěma ložnicemi se po chvíli stal pro všechny velkou postelí…

Zhruba takhle popsala svou první a zřejmě i poslední zkušenost se swingers párty Jana. „Jsem sama, s přítelem jsme se rozešli před rokem. Několik měsíců jsem se pak nemohla nikoho dotknout. Už to ale přešlo a můj sexuální apetit je zpět,“ začala vyprávění. Jediným sexuálním partnerem jí byl kamarád Michal. „Míša do mě pořád hučel, ať to vyzkouším, dokud ani jeden nemáme vážný vztah. Dlouho jsem nevěděla. Chtěla jsem, ale svoji roli hrály předsudky…“ říká. Nakonec kývla. Vše nechala na Míšovi, vyžadovala jen komornější prostředí. „A teď nelituju. S partnerem bych ale do toho asi nešla. Jsem moc majetnická na to, abych ho vedle sebe viděla s jinou,“ dodává.

Swingers párty je pojem, vůči němuž zřejmě nikdo nedokáže být lhostejný. Někdo si tím rád obohatí sexuální život, někdo po této zkušenosti jen touží, někdo se nad ní navenek šklebí a v nitru by rád něco podobného poznal, a pak jsou tu samozřejmě i ti, kteří o nevázaný organizovaný skupinový sex skutečně nemají zájem.

Pro ty, co náhodou nevědí

Swingers párty je…

…skupinový sex několika párů nebo jednotlivců organizovaný na různých setkáních.

Je stále více klubů, které se právě na to orientují.

Při akci není povinnost střídat partnery, ta možnost tu ale samozřejmě je. Pro mnohé účastníky je sex jiného páru výborná stimulace.

Za účast se platí obvykle kolem tisícikoruny. Mohou chodit páry, vítaná jsou samotná děvčata, naopak, dveře jsou většinu uzavřeny samotným mužům.

První si manželky střídali američtí piloti

Traduje se, že se swingers párty jako první přišli američtí piloti. Během druhé světové války elitní letci U. S. Airforce ubytovávali své manželky poblíž základen. Vystresovaní, unavení fyzicky i psychicky, hledali jakékoliv oživení osobního, potažmo sexuálního života, a kvůli tomu pustili z hlavy jakékoliv předsudky ohledně skupinového sexu. Zpočátku si jen střídali partnerky, později jim přišlo zajímavější mít sex hromadně.

Když byl během další, tentokrát korejské, války tento druh zábavy odhalen, nejprve to byl v puritánské Americe skandál. Zhruba o dvě desítky let později, v roce 1979, už ale vznikla asociace swingers klubů NASCA.

Psychologové doporučují:

► Nechodit na akci v době, kdy má vztah trhliny.

► Jasně si stanovit, zda se budete milovat pouze spolu, nebo i s cizími partnery.

► Schválit si navzájem partnery.

► Nebrat si kontakty na nikoho.

► Vnímat ostatní jako sexuální objekty se stejnými touhami, nezajímat se o nikoho více.

► Navzájem si věřit a dokázat to i dodržením předem dohodnutých pravidel.

Žena-in radí:

Kondomy s sebou!
(Pořadatelé vyžadují zdraví, nemohou jej ale kontrolovat. Na většině akcí pořádaných profesionály však dostatek kondomů nechybí.)
Už jste zažila vy nebo někdo z vašeho okolí swingers párty? Jaký na to máte názor – perverze, nebo zajímavé obohacení sexuálního života?