shutterstock-217726747.jpgFoto: Shutterstock

„Je pochopitelné, že všichni potřebujeme mít čas na svoji práci i zájmy, ale dobu vyhrazenou pro sebe a pro rodinu je třeba velmi pečlivě a uvážlivě rozdělovat. Stejně tak je důležité dodržovat různé rodinné tradice a rituály, protože právě tyto momenty dodávají dětem potřebný klid a jistotu pevného rodinného zázemí,“ upozorňuje Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, která je sama zkušenou maminkou 4 dětí. 

Existuje spousta možností, jak společně strávený čas naplnit. Samozřejmě můžete hrát s dětmi vědomostní a společenské hry, kreslit a vyrábět dárky pro kamarády anebo si promítat fotky a filmy z prázdnin a výletů, a přitom na ně společně vzpomínat. Možná vás děti překvapí tím, co všechno si pamatují a jaké jsou jejich vlastní zážitky.

Pokud už vám ale trochu dochází fantazie, jak děti smysluplně zabavit, anebo jak je dostat ven, když už počasí a krátící se dny procházkám nepřejí, určitě vám poslouží jako další inspirace tipy od Štěpánky Štrougalové z Baby Clubu Juklík na doma i na ven:

1. Stínové divadlo má velké kouzlo a působí opravdu tajemně. Přitom je jeho realizace tak snadná! Stačí bílé prostěradlo zavěšené v pokoji a správně nasvícená lampička. Můžete si na ruce navléct maňásky nebo děti naučit, jak si vytvoří zvířátka ze svých rukou.
2. Vlastní bunkr si rády staví snad všechny děti, proto se obrňte trpělivostí a sneste jim na hromadu všechny deky a polštáře, aby mohly vybudovat opravdu velký úkryt. Tam si pak s nimi můžete za svitu baterky povídat nebo číst pohádku na dobrou noc.
3. Tajemná světýlka děti milují. V tomto ročním období se již velmi brzy stmívá. Využijte toho a vyzdobte zahrádku nebo okolí světýlky, která všemu dodají i za šera neskutečnou atmosféru a chuť být ještě chvilku venku...
4. Dobrodružná bojovka funguje v jakoukoliv denní hodinu. Bojovou hru může připravit i starší sourozenec. Stačí, když si stanovíte první bod, kam máte dojít nebo dojet na kole či koloběžce. Tam se vyndá z kapsy další úkol, cíl a uvidíte, jak bude dítě nedočkavé, kam cesta vlastně povede.
5. Krmení zvířátek promění běžnou procházku v nevýslovně zábavnou činnost. Vezměte s sebou staré pečivo a vydejte se krmit ptáky kamkoliv k řece a zvířátkům doplnit krmítka. Předtím si můžete doma společně nastudovat, co má které rádo. O to víc to bude děti bavit.

Reklama