Jistě váš šatník čítá spoustu kabelek, pásků, bot a mezi doplňky dále najdeme různé náušnice, řetízky a sponky, ať už z drahých kovů nebo módní bižuterie. Ale máte nějakou brož? Pokud ne, nebo hodláte rozšířit jejich sbírku, máte v podstatě dvě možnosti. Buď se podívat do šperkovnice své babičky a třeba tam nějaký kousek, který půjde sladit s vaším oblečením, najdete, nebo vyrazíte na průzkum obchodů.

Broží je široká řada, existuje spousta velikostí, tvarů, stylů a materiálů, a tak nějakou objeví jak milovnice výrazných šperků, tak žena, která má raději jemné a nenápadné doplňky. Cenově jsou určitě dostupnější bižuterní výrobky, ale pokud si potrpíte na zlato či drahé kameny, jistě své touhy uspokojíte i tak.

K čemu tento úžasný doplněk můžete nosit? Perfektně vyniknou na bílých košilích, kde dodají vašemu outfitu šmrnc a eleganci. Hned budete za dokonalou dámu, protože správný a zajímavý doplněk dodá lesk a doladí styl.

Dalším kusem, kterým můžete ve svém šatníku obohatit broží, je kabátek nebo sáčko. Správně zvolená brož váš vršek krásně prozáří a nebudete šedá myška. Nejen že budete trendy, ale navíc budete zářit a kam vkročíte, tam se po vás budou otáčet a uznale kývat hlavou, jak vám to sekne. Je až neuvěřitelné, co taková malá brož dokáže, nemyslíte?

 

Pohrát si můžete i s jejím umístěním. Skvěle vynikne na klopě, ale i jako náhrada knoflíku. Připevnit se dá i na pásek, kabelku či lem kozaček. Jistě sama při prohlédnutí vašeho šatníku přijdete na spoustu dalších míst, kam tento super doplněk připíchnout.

Touha po krášlení sahá do doby, kdy si lidé poprvé začali uvědomovat sami sebe a okolí. Chtěli se líbit a zaujmout a doplňky se staly nezbytnou součástí jejich života. Ingrid Loscheková, která pracuje jako historička a věnuje se dějinám odívání, řekla: „Existují národy, které se celé věky obešly bez ošacení, ale nikdy ne bez doplňků.“ To mluví samo za sebe.

I proto se nebojme broží, ať už starších a zajímavých, nebo nových, vysoce módních. Není důležité, zda se jedná o bižuterii nebo o pravé klenoty. Rozdíl mezi nimi se pomalu stírá.

A co vy, milé ženy-in, nosíte brože?
Vybrala byste si z našich obrázků?
Máte ve své šperkovnici nějakou oblíbenou?
Je to rodinný klenot, nebo bižuterie?
Připadají vám brože jako zajímavý módní doplněk, nebo jako archaická zbytečnost, která je už pasé?
 

Reklama