Máme tu pořád léto, i když si s námi počasí občas pěkně zahrává. A k létu patří pantoflíčky, sandálky. Jsou pohodlné, nožky se v nich nepotí. Ale je vidět na naše chodidla. Nestačí jen lak na nehty, milé dámy, ale pohledy kolemjdoucích sklouznou i na vaše paty a prstíky. Zrohovatělou kůži a otlaky neschová ani ten nejtemnější lak.

 

Pravděpodobně vlastní chodidla dobře znáte, a stejně tak i triky, kterými je udržujete na pohled estetickými. Určitě se na nohách nechlubíte zrohovatělou pokožkou a oloupaným lakem. Pro každou ženu by mělo být samozřejmé, že hladké paty, jemné prsty a pečlivě nalakované nehty jsou jednoduše nevyhnutelné. Není potřeba hned běžet na pedikúru, zvelebovací proces vašich nohou zvládnete v pohodě samy v klidu svého domova. Vždyť stačí tak málo.

Základ? Osvěžující, voňavá koupel nohou. Po celodenním běhání budou k nezaplacení extrakty z rozmarýnu a eukalyptu s přídavkem soli. Unaveným a uchozeným nohám velmi prospějí a povzbudí je. Pro náročnější nebo prostě unavenější chodidla je vhodná i „bublinková terapie“ v podobě perličkové koupele nohou, která působí jako jemná masáž. Po důkladném odmočení (asi 20 minut) je pokožka nohou připravená na další krok – „odření“ zrohovatělých částí. Pomocí hoblíku, rašple, pilníku či pemzy a vyváženého masážního pohybu s přiměřeným tlakem na postiženou kůži, klouby a kostní výčnělky odstraňte zhrublou kůži a otlaky. Tyto pomocníky na chodidla seženete v každé drogerii. Po této proceduře nohy pečlivě vysušte a promažte velmi mastným krémem – například kosmetickou vazelínou s heřmánkem. Pak si navlékněte bavlněné ponožky nebo nohy zabalte na chvilku do froté ručníku.

 

Následuje úprava nehtů. Nehty na nohách jsou v porovnání s těmi na rukou tvrdší, a proto bývá obvykle obtížnější je stříhat nůžkami z manikúry. Zvolte tedy raději kleštičky na nehty. Pozor ale, abyste si neuštíply kraje, na ty raději použijte diamantový nebo skleněný pilník. Zarovnávají se jimi okraje nehtů, čímž předcházíme jejich štěpení – ale jen v případě, že pilujeme jedním směrem. Při úpravě nehtů speciálním klipem stříhejte rovně a kopírujte jejich tvar. Stejnou pozornost byste měli věnovat i kůži v okolí nehtů. K udržení její jemnosti je třeba ji pravidelně otírat speciálním olejíčkem. Péči o nohy ukončíme zatlačením kůžičky kolem nehtů.

 

A posledním krokem je lak. Nohy jsou krásně upravené, tak je „doladíme“. Před lakováním nezapomeňte nehty přeleštit leštičkou. Pozor ale, všeho moc škodí, proto nepřistupujte k leštění příliš často – nehet by se stal tenkým a lámavým. Před nanášením laku je třeba zbavit nehet jakékoliv vlhkosti a mastnoty (zbytky krému setřete papírovým vlhčeným kapesníčkem a nechte uschnout). Poté naneste podkladový lak, který zabraňuje zažloutnutí nehtů a prodlužuje trvanlivost barevného laku. Nechte jej důkladně uschnout a přejděte k barevnému laku. A aby byl efekt dokonalý, použijte na závěrečnou horní vrstvu průsvitný tzv. ochranný lak, který zvýrazní lesk a prodlouží trvanlivost. Zbavíte se tím i případného nepěkného zabarvení nehtů a nehet bude vypadat zdravě.

A barvy? Nejdůležitější je doplnit si kolekci vašich laků o výraznější barvy, které budou korespondovat s vaším šatníkem. Také byste neměly zapomenout na matný bílý lak pro francouzskou manikúru a tmavý lak na zdobení. K základním barvám ještě můžete doplnit lak s perletí. Ve specializovaných prodejnách dnes najdete široký výběr různých odstínů, včetně stříbrné a zlaté. Tyto jsou výborné zejména proto, že se hodí ke stříbrným a zlatým šperkům.
Nečekejte zázraky okamžitě po prvním lakování. Chce to trpělivost, praxi, ale výsledek vás potěší. Avšak ještě lepší pocit budete mít z toho, když na otázku vašich známých i neznámých, kdo vám tak nádherné nehty nalakoval, pyšně odpovíte, že vy sama.

Takto zkrášlené nohy vklouznou do letních bot jak po másle a můžete klidně vyrazit ven – bez špatného pocitu, že se vám na nehtech loupe lak nebo vám praská pata.

Chodíte do salonu, nebo dáváte přednost domácí pedikúře?
Staráte se o své nohy?
A co lak na nehty?
Používáte?
Jakou barvu?
Nebo raději nohy schováváte do tenisek?

Napište, jak se o své nožky staráte.

Reklama