„Jsou to lidi z města, z paneláku. A podle toho taky mění nové bydlení k obrazu svému. Zvíře nemají ani jedno, z úrodné zahrádky je anglický trávník a z krásné chaloupky dělají modernu. Ani bazén samozřejmě nesmí chybět. Nic proti, je to jejich vkus a záležitost. Nijak to před nimi nekomentujeme, nevšímáme si jich. Jenže pro ně plánované změny nekončí s jejich plotem,“ zlobí se Eva a má proč. Sousedi by totiž rádi rozhodovali i o tom, co se děje na sousední parcele.

641d86e24d1aaobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Kritizují u nás snad úplně všechno! Smrdí jim náš kompost, a to i přesto, že jsme ho kvůli nim bez řečí přeložili na druhou stranu zahrady. Rozčiluje je i naše přírodní louka, prý k ní létají semínka plevele. Stejně jako vzrostlé stromy, údajně jim stíní. A samozřejmě také zvířata. Ta nejen že zapáchají, ale navíc jsou prý i moc hlučná. Takže už padl i požadavek, abychom našeho kohouta o víkendu nepouštěli ven hned zrána, ale až po desáté hodině. Nebo abychom našeho psa odnaučili štěkat. Dokonce i koza na jejich vkus mečí až moc, když se ráno a večer těší na něco k snědku,“ popisuje nedobré sousedské vztahy s tím, že noví sousedé své stížnosti předložili dokonce už i na obecním úřadě.

„Starosta samozřejmě stojí za námi. I on má malé hospodářství, stejně jako polovina obyvatel naší malé obce. To je přece na vesnici naprosto normální. Patří to k ní. To ale oni slyšet nechtějí. Dál mají potřebu předělávat náš způsob života. A když jim nejdeme na ruku, dělají naschvály. Protože nic jiného nemůžou. Věčně slyšíme urážky a nadávky, přes den pouští naschvál hlasitou hudbu, nebo střílejí dělobuchy, aby naše zvířata vyplašili,“ popisuje nepříjemnosti Eva.

Přestože si sousedskými provokacemi nemíní nechat změnit styl života, dělá jí nedobré soužití vrásky. „Koho by taky bavilo den co den s někým bojovat, poslouchat urážky? Proč takoví lidé, kteří nesnesou nic venkovského, nezůstanou ve městě? Nebo nejdou alespoň do maloměsta?“ ptá se smutně.

Zdroj informací: respondentka Eva

Čtěte také: