Když nemůžete kojit

Každé miminko má vrozenou potřebu sát, ale kojení není jen o přijímání potřebných živin, ale také o úzkém spojení mezi dítětem a matkou. Mnoho matek své miminko kojí už jen kvůli tomu, aby se uklidnilo a cítilo se dobře. Bohužel u některých maminek přesahuje potřeba sání nad možnost kojení. Pro takové případy je tu právě nový typ dudlíku, který má jedinečný tvar připomínající matčiny bradavky, které jsou zvláště dobře přijímány kojenými dětmi.

 
Zdravý chrup dítěte
 
Spousta matek se obává, že dudlík může ovlivnit zdravý chrup dítěte. NUK dudlík byl vyvinut tak, aby nezpůsoboval žádné budoucí ortodontické problémy jako křivé zuby nebo deformaci čelisti.
 
Plochý a úzký tvar sací části dudlíku minimalizuje tlak na zuby i čelist, díky tomu je doporučovaný nejen matkami, ale i porodními asistentkami, pediatry a ortodontisty.
Až 100 % ortodontistů potvrzuje, že dudlíky NUK nezpůsobují špatný vývoj čelisti ani zoubků.* Další nespornou výhodou tohoto tvaru je více prostoru pro přirozené sací pohyby, a tím má pák miminko příjemnější pocit v ústech.

Dudlík na míru potřebě každého miminka


Dítě může používat dudlík již od útlého věku až do 36. měsíce. Lze jej kombinovat s kojením, jelikož ho nijak neovlivňuje. Jsou vyvinuty tři velikosti, z nichž první nejmenší velikost se používá od narození až do 6 měsíců, druhá velikost od 6 do 18 měsíců a poslední největší od 18 do 36 měsíců věku dítěte.

Pro uspokojení potřeb všech miminek jsou vyvinuty také dva druhy dudlíků. Jeden silikonový, bez chuti a zápachu a druhý přírodní latexový. Oba materiály jsou vhodné pro všechna miminka, tudíž se můžete rozhodnout na základě svého vkusu, nebo vybrat ten, jakému dá přednost vaše miminko.

Záruka kvality

O bezpečnost miminka se s produkty NUK bát nemusíte, než se dudlíky vůbec dostanou na trh, projdou přísnými kontrolami a jsou podrobeny náročným testům jako například test odolnosti proti roztržení. To nejdůležitější je však důvěra miliónů rodičů po celém světe už po desetiletí.

*Nezávislý průzkum trhu s 50 ortodontisty, Německo 2017.
 
 

Reklama