Chcete pantofle, potahy do auta nebo novou teplákovou soupravu pod stromeček partnerovi nahradit něčím, z čeho můžete mít dobrý pocit oba? Zaplaťte mu plastickou operaci.

Říká se, že muži zrají, ale ruku na srdce, nevymysleli si to právě oni sami, aby tak uklidnili svoje stárnoucí ego? A taky by mnohým z nich – i při jejich zatraktivnění stárnutím – jistě udělala radost operace očních víček, nosu, gynekomastie (úprava mužské prsní žlázy) či liposukce…

„Právě to jsou nejčastější operace, které v poslední době formou dárkového certifikátu na plastickou operaci pořizují ženy mužům,“ potvrdil Ferdinand Überall z pražského Lékařského domu, kde se zákroky jako vánočními dárky mají zkušenosti.

Proč je zima ideální?

V zimních, tedy v chladnějších měsících, probíhá lépe hojení po operacích. Jsou menší rizika infekce, lépe se nosí a skryjí obvazy či elastické prádlo. „Operované oblasti nejsou vystaveny vysokému slunečnímu záření, které může u některých typů zákroků zhoršit jejich výsledek. Sluneční záření také nepříznivě ovlivňuje hojení jizev, zejména u operací obličeje, tedy faceliftingu, očních víček, či odstranění mateřských znamének,“ doplnil Überall.

Žebříček nejčastějších operací u mužů

   1. Liposukce (stovky pacientů ročně!)

   2. Operace očních víček

   3. Operace nosu.

 

Psycholožka: Proberte to nejdřív s partnerem

Řada mužů, ačkoliv se tváří, že to nepotřebují, v koutku duše mnohokrát při pohledu do zrcadla zaúpělo a podobný nápad jim projel hlavou. S tím souhlasí i psycholožka Radka Vaňková. „Přijít za nimi s tímto návrhem, pokud už dříve nevypadl z jejich úst, vyžaduje slušnou dávku taktu a diplomacie. Ač jsou si vědomi reality, mohlo by je to trochu ranit a spustit vlnu konfliktů, do nichž by se promítal pocit, že už ženy nepřitahují,“ upozorňuje.

„Samozřejmě nikdo by neměl podléhat iluzím – ať zákrok podstoupí žena či muž, že operace vyřeší doutnající partnerské problémy. Zevnějšek lze upravit, ale pokud není snaha nebo schopnost změnit se vnitřně, a tím odstranit případné bloky v komunikaci nebo i v sexuálním životě, pak seberozsáhlejší plastická operace nepomůže,“ říká psycholožka.

Psychologové i lékaři radí

   ► Společně s partnerem si taktně a diplomaticky vyjasnit, zda je zásah i jeho přáním.

   ► Nevěnovat konkrétní certifikát jako šokující překvapení.

   ► Dárek by neměla být forma nátlaku na partnera, mohlo by ho to ranit.

   ► Navštívit plastického lékaře společně.

   ► Být partnerovi velkou oporou po zákroku, kdy si na úpravu zvyká.

Foto ze zákroků poskytl Lékařský dům, Praha 7

Udělala byste svému partnerovi radost dárkem v podobě certifikátu na plastickou operaci? Myslíte, že sám při pohledu do zrcadla o něčem podobném uvažoval?

Reklama