shutterstock-1062407402.jpgFoto: Shutterstock

Bez čerpání dovolené

Češi letos vyráží na prodloužený víkend po Evropě mnohem dříve než obvykle. Každoročně totiž jejich sezona začíná až po prázdninách s příchodem podzimu. Za celou sezonu se tak prodají tisíce takových zájezdů, přičemž obvykle vede cesta letadlem na čtyři dny v tříhvězdičkovém hotelu se snídaní. Letos se tedy očekává nárůst. Nahrává tomu i kalendář – podzimní státní svátky totiž letos vycházejí výhodně, a cestovatelé tak nemusí na prodloužené víkendy čerpat tolik dovolené. Svátek 28. září vychází na pondělí, 17. listopad se bude slavit v úterý.

Paříž

Nejkrásnější a nejromantičtější město vůbec, tak to je Paříž. Tato metropole ležící na řece Seině na severu Francie se stala pomyslným hlavním městem romantiky, historie, kultury, gurmánství a módy. Není divu, když se pyšní velkolepými bulváry, světoznámými památkami, provoněnými kavárnami a kosmopolitní atmosférou. Paříž stojí alespoň za jednu návštěvu za život!

Rady a tipy na cestu najdete zde: Paříž, město lásky

Londýn

Hlavní město Velké Británie je proslulé svým – snad nikdy nepolevujícím – tempem, chaosem a zmatkem. Je to živel, kterému se buď podvolíte, anebo vás převálcuje, není jiné cesty. A i kdybyste byly těmi neotrlejšími turistkami, zácpu na Oxford Street prostě nepřekonáte. Kromě toho můžete s dětmi navštívit třeba filmová studia!

Rady a tipy na cestu najdete zde: Prohlédněte si Warner Bros filmová studia Harry Potter v Londýně

Řím

O tom, že je tato kolébka západní kultury plná uměleckých děl ze všech možných oblastí lidské tvořivosti, není pochyb. Najdete je nejen v nejbohatších uměleckých galeriích a muzeích, ale běžně také na každém kroku v kostelech, na náměstích či v palácích tohoto Věčného města. Stačí se jen pozorně dívat…

Rady a tipy na cestu najdete zde: Řím umělecký - pro opravdové fajnšmekry

Barcelona

Toužíte po cestách jižním směrem? Milujete architekturu, stylové restaurace, skvělé obchody, muzea a moře? Vydejte se do proslulého Katalánska. Zamilujete se na první pohled!

Rady a tipy na cestu najdete zde: Chcete se zamilovat? Vydejte se do Barcelony!

Reklama