Přichází další kniha legendy severské krimi. Už 14. března se můžete těšit na Spasitele norského spisovatele Joa Nesbøho, autora, jehož knih se prodalo po světě už 14 milionů.

obalČtvrtá v pořadí, třetí v hlavní roli s velmi nekonvenčním detektivem Harry Holem, vychází 14. března kniha Joa Nesbøho nazvaná Spasitel u nakladatelství Kniha Zlin v edici Fleet. A že to bude hit je zřejmé už dnes. Vždyť knihy tohoto Nora vévodily v loňském roce prodejním žebříčkům a lámaly rekordy. I kritiky ze zahraničí jsou více než příznivé (Metro UK „ Nový [Raymond] Chandler“, ......) ...
Za své kriminální romány získal Jo Nesbø kromě výše zmíněných cen řadu dalších literárních ocenění. Celkem byly jeho knihy přeloženy již do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích světa. Jen ve čtyřapůlmilionovém Norsku se jich doposud prodalo jeden a půl milionu, v celém světe pak na 14 milionů. Kniha Zlin v edici Fleet zatím vydala tyto tituly Joa Nesbøho: Nemesis, Pentagram a Lovci hlav.

A na co se máme těšit? Na vraždu beze svědků nemající ani motiv, ani vražednou zbraň. Příběh nájemného vraha, který zastřelí nesprávného člověka a potřebuje chybu napravit....
Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později. V Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi. Chorvatský nájemný vrah s červeným šátkem kolem krku dokončil svůj poslední úkol a opouští nepozorován místo činu. Jeho let do Záhřebu je však kvůli hustému sněžení zrušen. Následujícího dne při pohledu do ranních novin zjistí, že zastřelil nesprávného muže. Návrat do vlasti se odkládá, zadanou práci je třeba dokončit stůj co stůj. To však nebude tak jednoduché. Problémy se vrší, Chorvat nemá peníze, nemá kde spát, docházejí mu náboje ve zbrani, a především policie v čele s Harrym Holem už je mu na stopě. Harry přitom stojí před nelehkým úkolem - ochránit skutečnou oběť a chytit zabijáka co nejdříve. Aby to dokázal, musí se uchýlit k ještě nekonvenčnějším postupům než obvykle.

Spasitel (The Redeemer) vychází u Knihy Zlin 14. března 2012.

Reklama