Každé léto se módní tvůrci obracejí k přírodě a oblíbenému safari stylu. Letos tomu není jinak, ale přece jenom, nějaká změna se dá vystopovat. Lehce přitvrdili. Objevuje se v něm mnohem více přírodní kůže a mužských prvků. Ale i tak se mi zdá velice elegantní a nosivá.
Jistě si všechny pamatujete na kouzelný film „Vzpomínky na Afriku“. Já ho můžu vidět stále dokola, a nejen kvůli dojemnému příběhu, ale nepřestávají mě bavit a inspirovat právě skvělé kostýmy v koloniálním duchu. Všechny ty skvostné róby, doplňky a dobové reálie, které filmu propůjčují úžasnou autentičnost, vždycky hltám jak dezert k odpolední kávě.

Přesně taková móda by se ke mně mohla vrátit a vůbec bych se nezlobila. Naopak, stala bych se její horlivou propagátorkou!
S jakou rozkoší bych na sebe navlékala ty hedvábné a lněné kalhoty, sukně, něžné a přitom jednoduché batistové blůzičky v sepraných přírodních barvách. Narazila bych si úžasný, lehce neforemný slamák a obula pohodlné boty z měkké kůže... No jo, uznávám, chce to kulisu překrásné přírody, která s takovým oblečením harmonizuje.
Ale co nám brání? Léto teprve začalo a to babí nebo chcete-li indiánské nás teprve čeká. To by se nám teprve mohla nějaká ta současná reminiscence tehdejší koloniální“ módy hodit.

Co říkáte, milé ženy-in?
Líbí se vám móda v koloniálním stylu?
Vybrala byste si něco z našich obrázků?
Napište mi.