Poslední dnešní čtenářský příspěvek dorazil do redakce od čtenářky Manki. Trávila Nový rok při svíčkách - proč, to se dozvíte v této novince...

Téma dne skončilo, záhy vylosuji jednu z přispěvatelek, která obdrží dárek od redakce (viz níže). Teď si ale ještě přečtěte, jaká příkoří se udála čtenářce Manki a proč slavila Nový rok při svíčkách...


Dobrý den,

svátky vánoční proběhly celkem v klidu s dětma a vnoučátkama, dárečky a vše okolo, bylo to moc fajn. Po úmrtí maminky, o kterou jsem se starala, jsme si zařizovali nový obývák, starou obývací stěnu jsme dali do pracovny, bývalý dětský pokoj, koupili velkou sedačku, aby jsme se tam všichni mohli vejít, jen nám scházelo nějaké to svítidlo. Představu jsem měla, obyčejné koule, z matného bílého skla. Lustrů je plno, ale takový jaký by se mi líbil, prostě ne. Tak jsme měli u stropu jen žárovku. Pět dní před svátkama mi dal manžel "nůž na krk" buď to už nějaký vyberu, nebo nikoho na svátky nepustí. Měla přijet i rodina ze Slovenska. Lustr jsme vybrali, přesně podle mých představ a tak jej hned ten den manžel zapojil. No a nejednou jsme si připadali jak na diskotéce, světla blikala a blikala. Najednou jsme uslyšeli škrčení po vypínačem a v hlavním jističi to samé. manžel světlo odpojil a druhý den hned zavolal elektrikáře. Byli u nás asi tři hodiny a zjišťovali kde je závada, nejdřív chtěli sekat zeď pod vypínačem (čerstvě vymalováno), ale nakonec to stačilo vysekat kolem vypínače - byl zlomený drátek. Krabice pod vypínačem v parovně byla vyhořelá a bylo to spojené s obývákem, což elektrikáři nechápali, jak to máme zapojené. Závěr byl, že máme havarijní stav elektřiny v celém bytě. Takže v Novém roce nás čeká překopání elekřiny v bytě a aby to nebylo všechno, tak na Silvestra v noci mě vzbudila velká rána, chodila jsem po bytě ještě rozespalá a zjišťovala, co to bylo. Ale až ráno jsme zjistili, že nám spadla horní skříňka z obývací stěny na které byl gramofon, ten byla ale starý a rozbil se. Spadla na reprák domácího kina, staré asi měsíc a ten nám zachránil to, že skříňka nespadla na televizi, kterou máme snad necelý rok. Z poličky se vyrval kus dřevotřísky, takže škoda nebyla zas tak velká. Ale byla by velká, kdyby se to stalo o den později, protože v tom místě kam skříňka spadla dáváme postýlku s vnoučátkem, takže to byl zázrak, že se to stalo o den dřív.

Odpoledne si děláme oběd a najednou se v celém bytě vypla elektřina. Nešlo to znovu nahodit, chlapi zkoušeli kde co, vypínali zapínali, chvïlku se rozsvítilo a pak zase vše zhaslo, už jsem viděla že Nový rok přivítáme při svíčkach, ale pak nějakým zázrakem - budiž světlo. A tak jsem ráda, že už je Nový rok a snad nás nic dalšího nepotká. Jen tu elektřinu musíme co nejdřív řešit, ať jsem v klidu.

S pozdravem a přáním šťastného Novéhoroku všem ženám-in přeje,
Manki

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Nový rok!

Jak probíhal váš 1. leden 2011?

O tom, co jste dělaly na Nový rok, jste mi celý den dnes psaly své příspěvky, milé čtenářky. Už ale nepište. Sledujte magazín, v odpoledních hodinách se dozvíte, která z přispěvatelek dnes získala dárek od redakce: Schwarzkopf 2x PUSH-UP EFFECT.

sch

Reklama