Nový multikulturní podnik ROYAL se právě dnes slavnostně otevírá na pražských Vinohradech v prostorách Maceškova paláce, tedy v budově, kde dříve sídlilo legendární kino Bio Illusion. Součástí ROYALu je i výstava s předměty hereckých hvězd První republiky.

foto 1

Prostory prošly rozsáhlou rekonstrukcí, aby byly navráceny do podoby z doby svého vzniku. Autentická atmosféra První republiky je doplněna moderními prvky. Originální koncept ROYALu nabízí spojení kulturního a gastronomického zážitku. Večer se promění v kino, divadlo či koncertní síň s prvorepublikovým šarmem. V rámci bohatého programu se diváci mohou těšit například na promítání němých filmůs živým hudebním doprovodem či tematické filmové večery doplněné ochutnávkou lahůdek z lokality vztahující se k filmu. Jedním z témat bude večer s filmem Velký Gatsby doplněný živý hudbou a šampaňským. Mezi oblíbené programy bude jistě patřit i promítání spaghetti westernu Tenkrát na západě s živou harmonikou a nezbytným špagetovým cateringem. Jiné večery budou vyplněny hudebním a pěveckým vystoupením, speciální show pro ROYAL připravuje také známé akrobatické duo DaeMen. Jejich vystoupení bude hlavním bodem podzimní části sezóny. Pro návštěvníky je plně k dispozici bar a občerstvení, takže si mohou vychutnat delikátní večeři či sklenici vína i v průběhu představení.

foto 2

Kavárna bude otevřena každý den od 11 do 23 hodin. Kromě nabídky směsí káv arabika s bio certifikací se mohou milovníci tmavého moku těšit také na speciální kávu ROYAL, která byla upražena pouze pro tento podnik. Jedná se o směs odrůdové kávy z Brazílie, Kolumbie a Etiopie. Nápojové menu doplní lahodný čaj Kusmi se 140letou tradicí na trhu. Značka přesně vyjadřuje koncept ROYALu – spojuje tradici a historii s moderními prvky. Nápoje budou servírovány v historickém nádobí, jehož hlavní část tvoří servis z karlovarské porcelánky. Budou podávány originální dezerty: mandlovo-čokoládový dort ROYAL a také svěží vanilkový dort Masaryk podle původní prvorepublikové receptury cukráře Nosála, jenž s ní vyhrál soutěž v přípravědortu pro prezidenta Masaryka v roce 1929. Večerní představení si mohou návštěvníci vychutnat v dokonalé symbióze s tradičním šampaňským značek Moet, Veuve Clicquot či Dom Perignon, nebudou chybět francouzská vína a vintage whiskey.

foto 3

Za projektem stojí francouzský podnikatel Jean-Christophe Gramont, který žije od roku 2003 kromě Francie a USA střídavě také v Praze. Na rekonstrukci po odborné stránce dohlížela scénografka a interiérová designérka Renata Slámková. „Na podobný podnik jsem narazil při svých cestách Argentinou. Uvědomil jsem si, že by exkluzivní spojení kulturního zážitku se špičkovou gastronomií slušelo i Praze. Prostor Maceškova paláce je navíc velmi jedinečný sám o sobě – má úžasnou historii, je to tradiční místo setkávání již více než osmdesát let,“ vysvětluje Jean-Christophe Gramont, „za poslední roky se ho ovšem nedařilo udržet při chodu. My to chceme změnit a prostor zařadit mezi přední vyhledávaná místa nejen rezidenty Prahy, ale i turisty z celého světa.  Jsem šťastný, že se rekonstrukce povedla a že můžeme dnes zahájit novou etapu pod názvem ROYAL.“

Zdroj: tisková zpráva

Reklama