Dříve nepředstavitelné řešení, dnes již nedílná součást mnoha moderních interiérů. Design čistého betonu je nadčasovou záležitostí a jak ukázal také dubnový veletrh v Miláně, v kombinaci se dřevem, bílým pozadím nebo skleněnými prvky přináší do domácností stále oblíbenější industriální atmosféru. Právě proto představuje společnost Technistone, přední světový výrobce tvrzeného kamene, nový odstín Noble Concrete Grey ve věrném vzhledu surového betonu.

Design betonové stěrky působí minimalistickým a vyváženým dojmem. „Jedná se o velmi nadčasový vzhled nepodléhající barevným a módním trendům v oblasti designu, který dodá interiéru primární hrubost, přirozenost a originalitu zároveň. Na první pohled může působit interiér nedokončeným dojmem, ale jeho velký potenciál je v možnosti sladit tento druh materiálu jak se skleněnými, dřevěnými nebo kovovými prvky,“ vysvětluje bytová architektka Hana Michálková.

Beton

Zdroj: Technistone

Krása, která vydrží

Kuchyně, koupelny nebo i ložnice. Industriálnem se můžeme obklopit opravdu kdekoliv. Především v Evropě je tento trend využívající beton, ocel a další materiály stále populárnější, zároveň je však kladen důraz na zachování luxusního čistého provedení a nejlepších užitných vlastností. Právě proto Technistone představil nový odstín imitující vzhled betonu – Noble Concrete Grey. „Betonový design se prosazuje v interiérech po celém světě. Proto jsem velmi rád, že jsme tento trend zařadili i do naší nabídky. Tvrzený kámen odstínu Noble Concrete Grey doporučuji použít především do kuchyní, kde nejvíce oceníte jeho nesrovnatelně lepší užitné vlastnosti oproti skutečnému betonu,“ doplňuje Dušan Hrneček, produktový manažer společnosti Technistone.

BetonNový tvrzený kámen Noble Concrete Grey od společnosti Technistone vyniká strukturou s podobou imitující surový beton, nicméně kompaktnost a pevnost materiálu je mnohem vyšší. Tvrzený kámen Noble Concrete Grey je tvořen z více než 85 % přírodními složkami, o vizuální efekt přibližující se k texturovanému, kartáčovanému nebo hlazenému betonu se postaraly speciální povrchové úpravy – Matt, který jemně odhaluje texturu použitých zrn v matném vzhledu a Ardesia, jejíž jednosměrná textura našla inspiraci v přírodní břidlici.

Na rozdíl od betonu je Noble Concrete Grey kompaktním materiálem bez viditelné porozity, čímž eliminuje praktické nevýhody betonových výrobků. Tvrzený kámen disponuje nižší nasákavostí, vyšší pevností, vyšší odolností proti tvorbě skvrn a působení čisticích prostředků běžně používaných v domácnostech. Nespornou výhodou materiálu Technistone je také možnost instalace tenčí a tudíž také lehčí desky.

Tvrzený kámen Noble Concrete Grey nabízí široké uplatnění v interiéru, především v podobě kuchyňské desky nebo obložení.

Více informací najdete na www.technistone.com/cz

  Beton

Zdroj: SAPELI

O společnosti Technistone

Společnost Technistone (www.technistone.cz) je českým výrobcem tvrzeného kamene s více než dvacetiletou tradicí. Díky dlouholetým zkušenostem s výrobou i prodejem a rozsáhlé distribuční síti dnes Technistone exportuje do více než 75 zemí světa na 5 světových kontinentech. Pro své jedinečné vlastnosti a nadčasový design je vyhledáván architekty, designéry i koncovými zákazníky. Široká škála barevných odstínů, povrchových úprav, tlouštěk a rozměrů nabízí využití pro interiérové projekty na míru a dokáže tak uspokojit nejen estetické, ale i kvalitativní požadavky náročných klientů. Nepřetržitý výzkum a vývoj reflektující nové poznatky a požadavky trhu dal vzniknout kompaktnímu, neporéznímu, zdravotně nezávadnému materiálu s minimální absorpcí a vysokou povrchovou odolností. Jeho oblíbenost, funkčnost a spolehlivost dokládá množství realizovaných soukromých i komerčních projektů.

Reklama