profimedia-0556148389.jpg

Nové nastudování filmového retro muzikálu Filipa Renče a Zdeňka Zelenky po 20 letech pobaví v prosinci diváky Hudebního divadla Karlín. Z původních herců se na jevišti objeví například Jan Révai, který se však posunul z role mladého Šimona do role tatínka. Toho si ve filmu z roku 2001 zahrál Tomáš Hanák. Role jsou jinak obsazené novou krví, ale nemusíte zoufat. O potřebnou energii a šťávu rozhodně nebude nouze. O kvalitní podívanou se postará například Dominika Býmová jako Alžběta. Herečku můžete znát například ze seriálu Most, kde ztvárnila postavu servírky. Kromě jiného na prknech připomíná v paruce Zuzanu Norisovou, jež je s původním zpracováním nejčastěji spojována.

5f589ec65b9c6profimedia-0556148913.jpg

Rebelové sice patří neodmyslitelně k prázdninovému veselí, ale o to více vás zahřejí v prosinci 2020, kdy je Hudební divadlo Karlín uvede na jeviště. Díky press show jsme mohly zhlédnout čtyři ukázky z představení, takže za kvalitní a poctivé zpracování ručíme. Rebely v prosinci můžete navštívit z mnoha důvodů a bavit budou i vaše ratolesti. Jeden z nich je však příjemný pocit sentimentu, který budete cítit při každém tónu chytlavých písniček.

profimedia-0556147519-1-.jpgFoto: Profimedia

Film Rebelové byl natočený v roce 2000 a měl premiéru v roce 2001, o dva roky později byl muzikál uveden v komorní verzi v Divadle Broadway a nyní bude v nové úpravě scénáře uveden na velkém jevišti Hudebního divadla Karlín.

5f560c0177f26profimedia-0556147682.jpgFoto: Profimedia

Od září se Hudební divadlo Karlín vrací v plné síle s celým repertoárem v souladu s vládním nařízením a protiepidemiologickým opatřením a s pravidly jak pro účinkující, tak pro diváky. Diváky čekají dva oddělené vstupy do hlediště a budou muset mít zakrytá ústa a nos rouškou.

profimedia-0556045645.jpgFoto: Profimedia

Herecké obsazení 

Tereza – Nikola Ďuricová / Sarah Salloum
Šimon – Petr Ryšavý / Roman Tomeš
Bugyna – Katharine Selešiová / Nelly Řehořová
Julča – Sára Hoblová / Viktorie Tandlerová
Bob – Richard Pekárek / Lukáš Adam
Eman – Jan Franc / Josef Fečo
Olda – Filip Hořejš / Petr Špinar
Alžběta – Jitka Schneiderová / Dominika Býmová
Tatínek Terezy – Jan Révai / Denny Ratajský
Farář – Vladislav Beneš / Petr Štěpánek
Průvodčí Douša – Jan Vlasák / Vlastimil Zavřel
Učitelka – Pavla Břínková / Světlana Nálepková

Tvůrčí tým

Režie: Filip Renč
Scénář a libreto: Zdeněk Zelenka a Filip Renč
Dramaturgie: Adam Novák
Choreografie: Tomáš Smička
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Scéna a projekce: Petr Hloušek
Kostýmy: Kateřina Mírová
Light design: Pavel Dautovský
Sound design: Petr Košař