Čekáte miminko? Dejte mu lekce hudební výchovy už teď! Pomůže vám s tím speciální MP3 přehrávač navržený přímo pro těhotné ženy, nebo spíše jejich nenarozené potomky.

Určitě jste už slyšela o teorii takzvaného Mozartova efektu. Tato teorie tvrdí, že děti, které před narozením poslouchaly klasickou hudbu, mají při srovnání se svými vrstevníky, jimž hudba pouštěna nebyla, vyšší IQ.  Tento efekt vypozoroval specialista ORL Alfred Tomatis, který také zjistil, že poslech Mozartovy hudby má prý léčivé účinky.

Nejen klasiku, ale i vaše oblíbené interprety můžete svému nenarozenému děťátku pouštět  díky novému typu MP3 přehrávače. Přehrávač dostal jméno B(I)aby a navrhl jej kanadský student designu Geof Ramsay. Zařízení se skládá z přehrávače a tří vibračních reproduktorů, které jsou pásem připoutané k tělu matky.

Mp3 přehrávač

Pokud si přístroj pořídíte, mějte na paměti, že byste se měla vyvarovat hudbě příliš rytmické a hlasité, neboť ta může způsobit předčasné stahy.

Přehrávač je však stvořen spíše pro jemnou hudbu, která má uklidnit plod i matku. Dokonce obsahuje i mikrofon, díky němuž si matka může do přehrávače nazpívat ukolébavku a později ji dítěti pustit. Těhotné ženě svými vibracemi navíc poskytuje příjemnou masáž břicha.

Koupila byste si takový přehrávač?