Píseň Věštec je první klip k albu Báry Basikové Belleville. S nápadem a realizací (námět, režie a kamera) přišel Václav Noid Bárta, autor hudby všech písní z tohoto alba, který se svěřil, co ho inspirovalo:

Klip jsme točili v Jižních Čechách. Příběh mě napadl jednoho dne cestou do divadla. Najednou jsem měl pocit, že se na mě ze všech stran valí odpudivá černá hmota v podobě negativních informací z TV, radia, internetu. To mě dovedlo k zamyšlení, že přece neustálý přísun negativních emocí musí v člověku něco vyvolat… S Bárou se pracovalo jako vždy skvěle. Nechala si na hlavu vylít litr oleje s uhlím a ani nehlesla. Je to úžasná profesionálka, ale hlavně skvělá ženská!“ říká Vašek Noid Bárta.  A Bára dodává: „Moc se mi líbí Vaškovo obrazové a režijní pojetí, které pochopitelně skvěle koresponduje s hudbou a textem. Opět si spolu výborně rozumíme - jako při vzniku a realizaci alba.

b

A co Báru v nejbližší době čeká zajímavého? „Stala jsem se patronkou 3. ročníku charitativního projektu NOVÝ ŽIVOT DÍKY PLASTICE, který organizuje Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny MUDr. Tomáše Doležala. Vybraným klientům, kteří mají výrazný životní handicap a z finančních důvodů si jeho odstranění nemohou dovolit, MUDr. Doležal zdarma provede daný operační zákrok. Za přispění sponzorů a dárců jsou spokojeni nejen operovaní pacienti, ale potom ještě další instituce, protože výtěžek je pravidelně věnován na dobročinné účely nejrůznějším nemocničním oddělením nebo občanským sdružením. U příležitosti této akce pořádám 15. dubna benefiční koncert se svou kapelou a mými hosty v Lucerna Music Baru.

21. března budu jedním z účinkujících velkolepé show ROCK AND POP FOR FASHION, která se bude konat v některé z velkých multifunkčních hal v pražském Karlíně. Jde o unikátní projekt koncertního vystoupení a módní přehlídky s mezinárodní účastí, na které se představí 4 zpěváci a 4 módní návrháři.

Na podzim chystám koncerty, které budou vycházet z nového alba Belleville…“ říká Bára Basiková.

Věštec

zpívá Bára Basiková

text: Jan Dvořák

hudba, režie, scénář, kamera, střih: Václav Noid Bárta

Reklama