Nenechte si ujít další skvělý příspěvek, který vás zaručeně pobaví. No, uznávám, že je to ode mne trochu zlomyslné, ale snad mi to odpustí jeho autorka, čtenářka s nickem Setury. Koneckonců, netýká se jí, ale její kamarádky

Hezký den,

chtěla jsem upéct bábovku a ouha, došlo kakao, tak mramorová nebude. Ale co bych neudělala pro rodinu, hodila jsem něco na sebe

a spěchám do obchodu pro nové. Po cestě jsem potkala kamarádku Jarču. Je to moderní žena, neodolá novinkám a musí všechno

vyzkoušet na vlastní kůži. Naklonila se ke mě a povídá: „co je na mě novýho?“ ať si jí prohlížím jak chci nic nevidím. Trochu nejistě odpovídám že netuším a ona mi nastavila obličej těsně před můj. A v tom už to vidím jasně, opuchlé oči, nateklé tváře a celkově odulá. Nějak mi to nešlo dohromady s jejím nadšením. Přesto trvala na odpovědi co já na to jak vypadá, tak jí řikám opatrně: „Jarko tobě je hodně blbě viď, seš nemocná?“ To jste měli vidět, co mi řekla, že byla v kosmetickém salonu a absolvovala omlazující kúru. Ta spočívá v tom, že jí kosmetička mimo jiné profackuje obličej. Je to nový hit, tak do toho šla a cítí se skvěle. Když dodala kolik za to zaplatila, tak jsem šla do mdlob. Pomyslela jsem na větu,škoda facky, která padne vedle a ono je to kromě výchovy ještě pro krásu.

Šla jsem pro to kakao a pořád myslela na to, čím to je, že si někdo nechá nafackovat v rámci vědy. A jak jdu pro košík, všimla jsem si  hloučku lidí v prodejně. Zaujala je akce kosmetiky, mladá děvčata předváděla krémy a nové zázračné přípravky. Šla jsem kolem a hned mi jedna z nich nabídla vzoreček vůně a letáček s krémem. Jindy bych šla pryč, ale jak mi nešla z hlavy ta nafackovaná Jarča, tak jsem se zastavila. Děvče vidělo příležitost a nabídlo mi tubu krému s krásnou květinovou vůní. Vysvětlila mi, že je to omlazující maska s výjimečným rychlým účinkem a kdesi cosi. No snažila se a měla úspěch, koupila jsem.

Doma jsem udělala těsto na bábovku, dala do trouby a nastavila minutku abych nezapomněla. Otevřela jsem tubu s pleťovou maskou a její nádherná vůně byla přímo úžasná. Chtěla jsem ji okamžitě vyzkoušet. Přitom se mi vybavila scéna z filmu s Jackem Nicholsonem, ve které na sebe kouká do zrcadla a povzdechne si: „když vidím ty vrásky kolem očí, povolenou kůži a popraskané žilky, tak nemůžu uvěřit, že jsem to já.“ Zázračnou masku v tu chvíli vnímám jako spásu.

Vzala jsem dlouhou podkolenku a po vzoru kosmetiček jsem si s ní stáhla vlasy dozadu aby nepřekážely v obličeji. Podle návodu jsem masku nanesla v silné vrstvě na obličej i krk a šla si lehnout na gauč. Jak tak odpočívám, pomalinku jsem usínala a vzbudila mě až minutka z kuchyně. Ještě že jsem ji natáhla, bábovka byla akorát. Venku se mezitím zatáhlo, několikrát zahřmělo a začalo poprchávat. Ráno jsem na zahradu pověsila prádlo, vyběhla jsem ven a honem sbírám hlavně prostěradla. Jsou velká a špatně schnou. Když se natahuju za šňůrou, kolíček mi odpinknul od prstu, ujela mi pantofle a já se zamotala do prostěradla. Vyjekla jsem a všimla jsem si sousedovic Haničky, zírala na mě za plotem a začala brečet. Šla jsem k ní ale utekla. Pak mi sousedka vylíčila, jak byla Hanička celá vyjevená a řikala že je u nás na zahradě strašidlo.

Ta zkrášlující maska, na kterou jsem zapomněla, se na mém obličeji proměnila v jakousi fosilii. Fialový krunýř ze kterého svítilo oční bělmo, podkolenka na hlavě a prostěradlo okolo těla mě změnily v přelud.

To je ten důvod proč máme být při zkrášlujících procedurách samy, abychom se mohly proměnit v krásné a úžasné. Když nás někdo nebo něco vyruší, kouzlo se nepovede a zůstane tady strašit jen ošklivá čarodějnice.

setury

Milá setury, děkuji za moc pěkné příhody. A mimochodem, jak dopadla maska?

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Chodíte na kosmetiku?

  • Jak často? Jaké ošetření pleti podstupujete?
  • Máte nějakou příhodu?
  • Jaký nejnáročnější kosmetický zákrok jste podstoupila?
  • Vyzkoušela jste něco podobného jako já?
  • Nebo je vám líto peněz a vystačite si s domácí péčí?
  • Děláte si masky? Kupované, nebo z vlastních zdrojů?
  • Mohla byste nám nějakou doporučit? Prozradíte nám recept?
  • Jakou máte pleť? Suchou, citlivou, smíšenou, nebo mastnou?
  • Napište nám o svých zkušenostech s kosmetickou péčí, vyměňte si názory, tipy a recepty...

Na vše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

v

   

 

 

Reklama