Přemýšlíte, že si pořídíte nový fotoaparát? Potom se nechte inspirovat značkou Samsung. Stejně jako řada ostatních špičkových digitálních přístrojů nesoucích modrou oválnou značku Samsung přinášejí tyto horké novinky svěží vítr v oboru digitálních fotoaparátů. Posuďte sama.

Samsung NV9 – multimediální miláček

Samsung NV9 je „ultrakompaktní,“ 10,2 megapixelový digitální fotoaparát, který se vyznačuje velkým 2,7palcovým LCD displejem, interním 5x optickým zoomem a také duální stabilizací obrazu (Dual Image Stabilization). Samsung NV9 je až po hledáček „nabušen“ nejrozmanitějšími a nejnovějšími multimediálními funkcemi. Obsahuje multimediální a MP3 přehrávač či prohlížeč textů. Černé kovové tělo o rozměrech 95x59,9x21,3mm překvapí unikátním designovým prvkem – na svrchní straně fotoaparátu je umístěn “Mini Dashboard”. Zde, hned vedle vypínacího tlačítka, najdete informaci o stavu baterie a paměťové karty, a to v tradičním analogovém provedení, upomínajícím na dlouhou historii fotografování a klasické techniky vůbec. Způsob zobrazení informace i umístění byly vybrány tak, aby byly co nejsnadněji viditelné – kdykoliv. Díky vyšší citlivosti CCD senzoru, který byl v Samsung NV9 použit a díky duální stabilizaci obrazu, není problém fotit kvalitní snímky i při slabém světle a bez blesku.


Uživatelé také mohou využít řadu srozumitelných nastavení, které jim pomohou vytvářet lepší snímky. Za pozornost určitě stojí portrét a skupinová fotografie. Díky technologii rozpoznávání tváří jsou rodinné fotografie hračka. Samsung NV9 rozezná až devět tváří a automaticky nastaví clonu i expozici, aby zajistil lepší kompozici a kvalitu snímku.


Funkce Smile Shot automaticky vytvoří snímek v okamžiku, kdy fotoaparát detekuje úsměv. Detekce mrknutí naopak zabrání tomu, aby na snímku byly zavřené oči. Tuto funkci jistě oceníte – i na nejlepším displeji bývá obtížné rozeznat, zda mají všichni ve skupině oči otevřené či zavřené.

 

Samsung L310W – kompakt se širokoúhlým objektivem


Samsung L310W je ideální pro mírně pokročilé fotografy. V Samsung L310W najdete funkce, které jsou běžné spíše ve vyšších třídách digitálních fotoaparátů. Nabídnout může rozlišení 13,6 megapixelů, Duální stabilizaci obrazu, 2,7palcový LCD displej a 28mm širokoúhlý objektiv s 3,6násobným optickým zoomem. Širokoúhlý objektiv 28mm vám umožní zachytit na snímku mnohem větší část scény než běžné objektivy.


Na rozdíl od standardních 35mm objektivů, kterými bývají kompaktní digitální fotoaparáty vybavovány, přináší širokoúhlý objektiv Samsung L310W zákazníkům možnost rozšířit svou kreativitu a pořizovat lepší a emotivnější snímky. Širokoúhlý objektiv oceníte v řadě situací – při focení krajiny či skupinových fotografií. Samsung L310W zajistí, že se vám do snímku vejde celá rodina a nikdo se nebude cítit mimo.


Samsung L310W nabízí také celou řadu funkcí, které zajistí pohodlnější ovládání. Najdete zde 11 scénických programů, automatické odstranění červených očí a také možnost záznamu MPEG-4 videa. Fotoaparát je také vybaven funkcemi ideální obrázek (Beauty Shot), autoportrét (Self Portrait), rozpoznávání tváře (Face Detection), rozpoznávání mrknutí (Blink Detection) a úsměvu (Smile Shot), které zlepší možnosti při vytváření digitálních fotografií i výsledné snímky.


Samsung L310W také přináší Popis funkcí a Nápovědu (Photo Help Guide). Popis funkcí při procházením menu automaticky zobrazuje stručný a jasný popis každého nastavení, což pomáhá uživateli správně vybrat, které nastavení je správné v daném okamžiku. Nápověda je další interaktivní prvek zabudovaný do digitálního fotoaparátu. Přináší uživatelům komentovaný návod plný rad, jak pořídit lepší snímky, a také snadné návody, jak dosáhnout skvělých záběrů.

 

Samsung L201 - namiř a foť!


Samsung L201 je ultratenký, kompaktní „namiř a foť“ digitální fotoaparát s rozlišením 10,2 megapixelů, trojnásobným optickým zoomem a 2,7palcovým inteligentním LCD displejem, který automaticky koriguje úroveň podsvícení podle světelných podmínek. Technologie rozpoznávání tváře, autoportrét a digitální stabilizátor obrazu ještě rozšiřují možnost využití tohoto fotoaparátu. Díky funkci Rozpoznávání obličeje je vytváření skupinových fotografií rodiny či přátel hračka – dokáže totiž automaticky najít až devět obličejů a upravit nastavení snímku tak, aby výsledek byl co nejlepší. Autoportrét je unikátní funkce, díky které víte přesně, co fotíte, když fotíte sami sebe. V tomto modu Samsung L201 automaticky detekuje váš obličej, upraví expozici a zaostření a snímek dovolí vyfotit, pouze pokud je obličej uprostřed záběru. Díky vylepšené funkci digitální stabilizace – Digital Image Stabilization (DIS), se už nemusíte bát rozmazaných snímků.


Na výběr budete mít z 11 scénických programů, včetně Noc, Děti, Krajina, Text, Detail, Západ slunce, Svítání, Zadní světlo, Ohňostroj a Pláž a sníh. To umožní jednoduše vybrat správné nastavení pro každou situaci a vytvářet tak vždy kvalitní fotografie.


Také Samsung L201 přináší Popis funkcí a Nápovědu (Photo Help Guide). Popis funkcí při procházením menu automaticky zobrazuje stručný a jasný popis každého nastavení, což pomáhá uživateli správně vybrat, které nastavení je správné v daném okamžiku. Nápověda je další interaktivní prvek zabudovaný do digitálního fotoaparátu. Přináší uživatelům komentovaný návod plný rad, jak pořídit lepší snímky a také snadné návody, jak dosáhnout skvělých záběrů.

 

Samsung S1070 – stylový pomocník


Kompaktní digitální fotoaparát Samsung S1070 je přímo přeplněný originálními funkcemi. Skvělé fotografie zajistí senzor s rozlišením 10,2 megapixelů. Když přidáte trojnásobný optický zoom a inteligentní 2,7” LCD displej, je jasné, že Samsung S1070 spojuje všechno, co může náročný fotograf chtít. Navíc však přináší i intuitivní a snadno použitelné funkce jako je digitální stabilizace obrazu, která vykompenzuje nechtěné pohyby přístroje i fotografovaného subjektu, takže vaše snímku budou vždy perfektně ostré.


Samsung S1070 se může také pochlubit technologií rozpoznávání obličeje. Ta dokáže rozeznat obličeje fotografovaných osob, automaticky na ně zaostřit a nastavit expozici tak, aby fotografie měla co nejlepší kompozici a kvalitu obrazu.

 

Už máte vybráno? Který z těchto fotoaparátů je pro vás ten pravý?

Další inspiraci hledejte na stránkách www.samsung.cz

Reklama