Hisense se letos opřel do kategorie Mini-LED TV a hned dvě z novinek právě získaly prestižní odborné ocenění EISA. Před pár týdny jsme představili prémiovou řadu U8KQ, která je ve své 65palcové verzi jednou z oceněných. Na trh už ale míří naprostá špička v podobě řady Hisense UXKQ, Ta nabízí v jednom balení všechny nejpokročilejší technologie, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli, ale rozhodně stojí za to.

64e5dbcc1d293blobid0.jpg
 
Inovativní Mini-LED X

Velkorysá 85palcová obrazovka s kvantovými tečkami využívá nový typ podsvícení v podobě miniaturních diod Mini-LED X, které vytvářejí drobné, přímo osvětlené čtverce, tzv. zóny stmívání, jež lze zapnout nebo vypnout jednotlivě a podle potřeby. Výsledkem je ještě dokonalejší kontrastní poměr s mimořádně přesnými detaily, sytou černou a absence efektu zvaného „haló“. To vše při zachování velmi tenkého těla televizoru.
 
Televizor disponuje více než 5000 samostatně ovládanými stmívacími zónami a má i špičkový jas přes 2000 nitů.  "Stmívací zóna" nebo také "lokální stmívání" u použitého plošného podsvícení ULED obrazovky znamená to, že se intenzita reguluje u každé zóny zvlášť a zcela samostatně, podle analýzy příchozí obrazové scény. Výsledkem je kvalitnější podání detailů, a to jak u světlých, tak u tmavých scén. Upravený jas a kontrast dovolují zvýraznit to, co má být zvýrazněno, přechody mezi jednotlivou částí scény jsou plynulejší a přirozenější.

Zbrusu nový Hi-View Engine X

Hisense UX je poháněná novou čipovou sadou Hi-View Engine X. Jde dosud o nejvýkonnější a nejpokročilejší 16bitový neuronový čipset s umělou inteligencí, který v reálném čase detekuje každý snímek a každou scénu. Díky extrémně přesnému ovládání jasu na více než 60 000 úrovních a úžasné čistotě obrazu s přidanými detaily a potlačenými šumy nabízí nejlepší kvalitu obrazu v historii Hisense a nový standard v celém odvětví LED televizorů.

64e5dbeb1571fobrazek.jpg
 
Chod přijímače zajišťuje nejnovější verze rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0 s řadou inovací. Ten pochází z dílny Hisense a nabízí řadu aplikací, včetně lokálních.

Vícekanálová audio technologie

Novinkou je rovněž zvuková technologie CineStage X Surround s vícekanálovými reproduktory a výkonnými basy. Nabídne vícerozměrnou akustiku kina nebo koncertního sálu s bohatými detaily a vrstvami prostorového zvuku, jen u vás doma.
 
Televizor umožňuje zakusit audiovizuální zážitek, jako byste byli na stadionu, a to díky novému sportovnímu režimu AI Sports. Ten využívá umělou inteligenci pro skutečně živé, křišťálově čisté sportovní scény plné živých barev. Efekt vylepšeného prostorového zvuku poskytuje plný, realistický doprovod à la dav, zatímco hlas komentátora zůstává čistý a dominantní.

64e5dc1fe36e2blobid0.jpg
 
Další novinkou je 144Hz Game Mode PRO s technologií HSR (Hardware Super Resolution) se zdvojnásobenou obnovovací frekvencí, s níž docílíte obnovovací frekvence až 240 FPS (snímků za sekundu). Novinkou je i pokročilá herní technologie AMD Freesync Premium Pro. Výsledkem je pohlcující interaktivní zážitek při hraní her s HDR bez zpoždění a trhání obrazu.
 
Nechybí podpora Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive, hlasové ovládání, podpora širokopásmového standardu WiFi 6e nebo certifikace IMAX Enhanced.
 
Bezpečnost zaručena – je tu certifikace TÜV Rheinland

Hisense získal pro televizor Hisense ULED X certifikaci uznávaného německého institutu TÜV Rheinland za nízkou emisi modrého světla, které unavuje oči a také za kybernetickou bezpečnost a ochranu osobních údajů. S TÜV Rheinland společnost Hisense spolupracuje už několik let.
 
Více informací:cz.hisense.com, global.hisense.com 
64e5db8c5258fobrazek.jpg