U každého takového druhu je snaha zachovat, či co nejvíc napodobit přirozené prostředí těchto živočichů. Inspiraci pro nejnovější projekt – Nový domov pro kraby suchozemské – lze načerpat v mořských světech po celé Evropě. Nemalou část výstavní plochy tam zaujímají právě akvaterária.5af9840c66ce2obrazek.jpg

Jedno takové tedy nově najdeme i v ZOO Mořský svět. Krab suchozemský tráví velkou část života na souši. Vodu však ke svému životu potřebuje také.
Nové akvaterárium tedy poskytuje krabům dostatek vody na ponoření i silnou vrstvu písku k oblíbenému zahrabávání. Různých kamenů, kmenů a schovávaček je v takzvaném Krabáriu nespočet a umožňuje oblíbenou zábavu malým návštěvníkům, kteří se pečlivě snaží napočítat, kolik těch krabů vlastě v Krabáriu je.

Novým akvateráriem Mořský svět svým návštěvníkům ukazuje, že svět mořských, potažmo vodních, živočichů je daleko pestřejší, než by se mohlo zdát.

Krab suchozemský (Cardisoma armatur) pochází ze sladkých, brakických i slaných vod a jejich břehů Jižní Ameriky a Afriky.  Dorůstá od 10 do 15 cm a pro návštěvníky je nejvíce zajímavý svým atraktivním, modrooranžovým zbarvením.

svet.jpg


Všichni obyvatelé Mořského světa na pražském holešovickém Výstavišti se těší na vaši návštěvu
od pondělí do pátku od 8:30 do 19:00 a o
víkendech od 9:00 do 19:00.

Více informací najdete na stránkách www.morsky-svet.cz

Nenechte si ujít pravidelné akce v Mořském světě

ms.jpg


5af983f092b91obrazek.jpg