Ještě před koncem roku vstoupí na televizní obrazovky nová výpravná a napínavá podívaná. Dobrodružný seriál Knihovníci (The Librarians) pro všechny milovníky chytrých akčních filmů s kapkou humoru i tajemství potěší diváky celkem deseti díly. Ten první, pod názvem Koruna krále Artuše, u nás startuje už 8. prosince 2014 ve 21.30 večer na Universal Channel: premiéra v České i Slovenské republice se tak odehraje pouhých 24 hodin po slavnostním uvedení ve Spojených Státech. Výjimečně rychlé nasazení seriálu do dalších televizí ve více než stovce zemí světa odpovídá jeho vysoké kvalitě a také diváckému úspěchu, který mu jeho producenti už teď předpovídají.

vvv

Tihle Knihovníci nejsou rozhodně žádní nudní patroni zavalení zaprášenými svazky. Obzvlášť, když je vede fešný Noah Wyle známý ze seriálu Pohotovost nebo filmů Pár správných chlapů, Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu. Ten jako knihovník Metropolitní knihovny Flynn Carsen musí zachránit starodávné poklady světa ukrytých v podzemí této vážené instituce. Spolehlivý zaměstnanec se tak mění v akčního hrdinu, zaplétá se do spiknutí plného magie a nadpřirozených sil, a za pomoci znalostí dávných civilizací, jazyků a kultur odhaluje nevídaná tajemství...

Silnou mužskou energii neohroženého Carsena vyvažuje krásná a zkušená agentka protiteroristické jednotky Eva Bairdová v podání modelky a herečky Rebeccy Romijna také další nevšední tým pomocných knihovníků - uzavřený vědec, nemocniční uklízečka s neobvyklými mentálními schopnostmi a jeden prvotřídní zloděj. Ti hned v prvním díle seriálu Koruna krále Artuše bojují o holý život, když jako poslední tři ze všech adeptů na Knihovníky zatím unikli záhadným vraždám. A všichni dohromady mají napilno: pokud totiž jejich mise selže, svět se propadne do temného věku.

Napínavý a zároveň vtipný seriál natočený nejlepší filmovou technikou v duchu slavných dobrodružství Indiana Jonese je inspirován celosvětově úspěšnou filmovou trilogií Flynn Carsen pojmenovanou podle hlavního hrdiny celého příběhu.

vvv

Seriál Knihovníci bude mít českou premiéru na Universal Channel už 8. prosince 2014 ve 21.30 hod, jeho velkolepá premiéra ve Spojených státech plánovaná na 7. prosince tak proběhne jen o necelý den dřív. Vše totiž nasvědčuje tomu, že půjde o fascinující přírůstek v programové televizní nabídce.

Pro více informací o Universal Channel, který naleznete v nabídce kabelových, digitálních, satelitních i IPTV televizí, navštivte www.universalchanneltv.cz nebo https://www.facebook.com/UniversalChannelCZSK.

  • Noah Wyle

Úspěšný americký herec Noah Wyle, celým jménem Noah Strausser Speer Wyle, se proslavil jako doktor John Carter v seriálu Pohotovost, který 15 let vysílala NBC. Za svůj výkon získal pětkrát cenu Emmy® a tři nominace na Zlatý Glóbus®.

Dále se objevil například ve filmu White Oleander (Bílý oleandr), Enough, Donnie Darko, The Myth of Fingerprints (Otisky prstů), Swing Kids (Svingaři),  A Few Good Men (Pár správných chlapů) či Pirates of Silicon Valley (Piráti ze Silicon Valley).  Již dříve (od r. 2004) pracoval na sérii filmů The Librarian(Flynn Carsen), z nichž se dnes stal televizní seriál o 10 epizodách. Wyle kromě hereckého partu zastával funkci výkonného producenta.

Wyle se věnuje řadě veřejných iniciativ, působí například jako národní mluvčí Cover the Uninsured Week, což je bezpříkladné úsilí informovat 44 milionů Američanů, kteří nemají uzavřeno zdravotní pojištění. Dále je zapojen do filantropických projektů Doctors of the World, Human Rights Watch a Best Friends Animal Sanctuary. Wyle se také angažuje v divadle - působí jako kreativní producent společnosti Blank Theatre Company. Je podruhé ženatý a je otcem dvou dětí.

vvvv

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama