Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já bych něco takového mohla řešit,“ povzdychne si odevzdaně na začátku vyprávění sympatická Kristýna, jež si prý naivně myslela, že její manžel neudělá po tolika letech hezkého vztahu nic, co by jí vadilo. Ale mýlila se.

5fec57de70ca5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Co se stalo? „Na Štědrý den se manžel tvářil od rána tajemně a kolem poledne odjel autem se slovy, že se vrátí před večeří a ať kluka nepouštím do obýváku,“ začíná líčit příběh, který nadobro změnil její život a vzal jí všechen dosavadní klid.

  • To v tu chvíli ovšem ještě netušila.

Syn se díval na pohádky a ona dokončovala večeři. „Měla jsem plné ruce práce, a proto jsem nepřemýšlela o tom, proč mi manžel po telefonu dává instrukce, abych mu otevřela nenápadně francouzské dveře do obýváku,“ vrací se v myšlenkách k Štědrému večeru, na který asi hned tak nezapomene.

Po necelé hodince prý její manžel vyšel z obýváku a tvářil se náramně spokojeně. „Ten pohled znám, mívá ho obvykle, když se mu něco podaří v práci,“ usměje se nervózně a ještě si vzpomene, jak jí prolétlo hlavou, že asi synovi nakonec koupil to kolo, o kterém se několikrát bavili, ale on vždy rázně řekl, že pro letošek už má pro něho jiný velký dárek, ze kterého bude mít radost. A chce, aby to bylo i pro ni překvapení. „Kdybych se ráno probudila a byla jsem celá zelená, nemohla bych být překvapenější,“ konstatuje jízlivě Kristýna.

Manžel totiž koupil bez konzultace s ní jejich synovi ještěrku. A ne zrovna malou. „Nechápu, jak mi to mohl udělat,“ potlačuje slzy žena, jež má z podobných zvířat chorobný strach. A stejně tak z hmyzu, kterým se tyhle potvůrky krmí. „A tak kromě agamy, jež se promenáduje po bytě, máme také cvrčky, kteří se nám samozřejmě už několikrát rozutekli a není v našich silách všechny pochytat,“ otřese se odporem. A dnes už také ví, že to, co manžel nenápadně vpašoval do obýváku přes zahradu, bylo velké terárium s tímto ještěrem.

Asi vám nemusím říkat, že první dny jsem vůbec nedokázala usnout. Marně mi manžel s humorem sobě vlastním říkal, že si díky tomu cvrkotu mohu představovat, že jsem na dovolené. Já byla vzteky bez sebe a nejraději bych ještěra, cvrčky i manžela vyhodila z domu. Ale když vidím, jak se syn nadšený, nemám srdce to udělat,“ svěřuje se žena, která se až pak dozvěděla, že dárek manžel naplánoval během návštěv zoo, kam syna často brával, když byla Kristýna v práci.

A víte, co mi řekl na to, když jsem se ho ptala, proč to udělal, když dobře ví, jak mi podobné potvory vždy vadily? Prý si myslel, že se to týká jen těch cizích, které neznám, ale že když bude naše, že si ji taky zamiluji,“ kroutí hlavou nechápavě.

Čtěte také:

Reklama