Na rodinných komediích tohoto typu mě baví, že člověka zbaví utkvělé představy, že jen jeho příbuzní jsou… zvláštní. Na co se tedy v nové lehce dramatické komedii Tomáše Pavlíčka můžete těšit?
 
 1. Věrohodné postavy, které v určitých obdobách „vlastní“ téměř každý z nás.
film Chata na prodej
2. Takovou normální českou trojgenerační rodinku s bonusovými zahraničními skoro příbuznými (Slovenka - Judit Bárdosová a „Němec“ - Michael Pitthan), kterým z toho jde hlava kolem.
3. Připomínku českého fenoménu chataření. Ačkoliv se ve filmu díky pečlivému německému přístupu jednoho hosta dovídáme, že v této tradici nás předčí Švédové. To by člověk neřek´…
film Chata na prodej
4. Vynikající a v civilu stále krásnou Ivanu Chýlkovou, jež jako lehce hysterická a panovačná manželka (nemůže za to, má to v rodině – rozumějte: její filmová postava!) nakonec vyřeší opravdu vše. A to včetně závěrečného – zřejmě úplně nejtěžšího rozhodnutí jejího života.
5. Famózního Davida Vávru coby až neskutečně chápajícího manžela, jenž ovšem má své skrýše…
6. Dominantní a jako vždy svou Janu Synkovou – babičku, jež dokáže zkomplikovat i obyčejné jídlo. Za mě nejlepší postava filmu.
film Chata na prodej
7. Jana Kačera jako sice nemocného a děním kolem sebe tak trochu unaveného dědu, jenž ovšem dál zůstává právoplatným a milovaným členem rodiny.  
8. Drobnými „traumaty“ poznamenané odrostlé děti Terezu Voříškovou a Jana Strejcovského, kteří dávají nahlédnout do problémů jejich generace.
film Chata na prodej

9. Hlášky k zapamatování.
10. A nakonec vlezlého souseda Václava Koptu, jenž od lahve chrlí jednu moudrost za druhou. A kupodivu to dává smysl.foto: CinemArt a.s. 

Asi nejlépe vystihuje celou atmosféru filmu Ivana Chýlková, které role matky, jež si dokáže vždy prosadit svou, fakt sedne: „Je to temperamentní, vyhraněná rodina a mně to vlastně vyhovuje. Tohle se mi na ni líbí oproti jiným rodinám, které se sejdou u jídla a řeknou si, že to bylo pěkné, dobré a zase se rozejdou, to mi naopak přijde takové smutné. Tato filmová rodina má svoji jiskru, baví mě to.“ Tak ať to baví i vás!

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Reklama