V neděli jsem se vypravila na výstaviště v Letňanech, abych se „pokochala“ a nabrala nové inspirace pro svůj byt. Moje očekávaní se však nenaplnila a z výstavy jsem odcházela v rozpacích…

 

 

Výstavy o bydlení

Každá výstava o bydlení by měla být praktickou radou a inspirací pro každého, kdo se zajímá o oblast bydlení. Bohužel, musím konstatovat, že je jen malé procento výstav, které splňují dané požadavky. Nevím, čím to je, v poslední době se kvalitní a seriózní výrobci z výstav vytrácejí a výstavy mají charakter “kolotočů a poutních atrakcí".

Na každém kroku narazíte na stánek s pitím a občerstvením, výstavní prostor je nepřehledný a na výstavě naleznete častokrát atrakce, které k bydlení patří jen těžko…

 

Nový byt a nový dům

Vstupenka mě stála 100 korun. V kase mi jako vstupenku vydali obyčejný oxeroxovaný papír, ke kterému jsem nedostala žádnou mapu ani brožuru o plánu výstavy a vystavujících.

Výstavu jsem prošla za 45 minut. Z celé expozice mě zaujalo asi pět šest vystavovatelů, kteří měli výstavní stánek i propagační materiály na úrovni a jejich sortiment skutečně zapadl i „do bytu i do domu“.

Většina vystavovatelů se snažila různými způsoby zaujmout pozornost návštěvníků. Narazila jsem například na stánek, kde jistý pán prodával tzv. rychlovařič na vajíčka do mikrovlnné trouby. Tato malá umělohmotná věcička, ve které se připravuje vajíčko, se prodávala jako novinka. Je zajímavé, že v naší domácnosti je tento rychlovařič už 3 roky.

 

Dále jsem narazila na množství realitních kanceláří, „kouzelníků“ se zázračnými hrnci, a dokonce i na nabídku korespondenčních služeb, jak pečovat o zdraví.

 

Jednoduše, peníze mají zelenou. Celkový pocit z výstavy mám spíš negativní než pozitivní. Moje výhrady se týkají především organizátora, který se snažil z celé výstavy vytěžit co nejvíc peněz. 

 

Perlička výstavy

Za největší perličku výstavy považuji Autotrakční lehátko. Skutečně nevím, co tohle lehátko pohledávalo na výstavě o bydlení. Abyste si mohli představit, o co jde, přikládám leták s informacemi.

 

Kromě toho léčbu trakcí můžou provádět jenom lékaři a fyzioterapeuté, který mají s léčbou trakcí zkušenosti. Při amatérském samopoužívaní může dojít k vážnému poškození zad.     

 

Posuďte sami…

 

 

Pár dobrých tahů

I přes můj celkový postoj k výstavě, jsem ráda, že jsem zde objevila i pár expozicí a milých věciček, které mě oslovily. Můžu pochválit dva stánky českých výrobců s nábytkem, dále jednoho prodejce Marmolea a dvě malé firmičky na interiérové doplňky a dekorace. Určitě se k nim budu vracet a v blízké budoucnosti vás obeznámím se šikovnými tipy nebo triky, jak si dořešit nebo zútulnit váš domov…

   

Reklama