Rozpaky i nadšení. Zklamání nebo chvála. Podobně různě rozporuplné jsou ohlasy na novou „bondovku“ Quantum of Solace, která vstoupí na plátna českých kin už tento čtvrtek – 6. listopadu. Faktem je, že starého dobrého Jamese bychom ve filmu hledali jen stěží...

Dosud poslední 22. epizoda agenta 007 Jamese Bonda alias nynějšího Daniela Craiga nadchne snad každého – mládež, hospodyňky u sporáku, učitele ve škole, intelektuály, obyčejné řemeslníky, herce či umělkyně, ale i obyčejnou ženskou v domácnosti. Prostě – Daniel Craig okouzlí i současnou studentku, její zaměstnanou matku, stejně tak i babičku v důchodu.

Quantum of Solace začíná honičkou se střelbou a svištěním pneumatik, kterému ani po kotníky nesahá kompletní německý TV seriál stavějící na pronásledovačkách, kde tečou potoky krve – Kobra 11. Tak skvěle natočenou honičku nedokáží zaznamenat ani autentické záběry ze střetu cammory s jejími odpůrci.

Ginem s citrónem a vermutem a dalšími přísadami léčí Daniel Craig alias Bond svůj žal nad ztrátou zrádné leč milované Vesper. Chystá odvetu. Už žádné martini – protřepat – nikoliv nemíchat!

Bondův styl se však radikálně změnil. Podle kritiků akční prvky sice nechybějí, ale postrádají starou a typickou bondovskou rafinovanost a překvapivost. Ne, Craig vypadá mužně (i když mnozí oponenti tvrdí – rusky), a je – i přes malý vzrůst prostě SUPER!

Podle mého – ryze laického názoru – jde o jednu z nejlepších bondovek. Brosnan nikdy nebyl mým favoritem, ale Daniel Craig je nejen idol „superman“, ale i „super“ muž!  Quantum of Solace je zejména od druhé poloviny výborně prokresleným akčním thrillerem.

Když oželíme scházející hlášky – jmenuji se Bond, James Bond! a zapomeneme-li na „Protřepat! Nemíchat!“ je  vše v pohodě. A nová bondovka se zařadila do super akčních filmů, které se líbí právě těm, kdo zapomenou na typické hlášky, které filmy s Jamesem Bondem řadí mezi komediální thrillery.

Reklama