Návrhářka Maria Grazia Chiuri se při tvorbě nechává ráda unášet fantazií a často pracuje s pohádkovými, snovými a tajemnými prvky. Při navrhování cotoure kolekce na jaro a léto 2021 oživila postavy z tarotových karet z poloviny patnáctého století a nechala, aby se v modelech odrazily prvky středověku.

Novou kolekci návrhářka představila prostřednictvím krátkého videa, které je ke zhlédnutí na Youtube. Mladá žena si v něm nechává vykládat karty a potom se setkává s jednotlivými postavami z karet oživenými prostřednictvím Dior modelů.

„Každá karta odráží nějaký aspekt, byly vybrány tak, aby vyprávěly příběh. Ďábel představuje svádění a činy, které by mohly být pro náš život nebezpečné,“ uvedla Maria Grazia Chiuri pro magazín BAZAAR. Pro postavu ďábla navrhla kreativní ředitelka zlaté šaty s hlubokým výstřihem. Spravedlnosti přisoudila zelenou róbu a blázna oděla do minisukně a vyšívané halenky. Nutno dodat, že fotografie kolekce mají poněkud depresivní nádech, k čemuž přispívají i výrazy modelek. 


Foto: Profimedia


Foto: Profimedia


Foto: Profimedia

Reklama