Chtěla byste si dát trochu do těla, ale schází vám inspirace nebo jednoduše nevíte, jak na to? Navštivte stránky hejbejse.tv. Internetová televize Hejbej se nabízí širokou škálu instruktážních videí pro milovníky pohybu všeho druhu.

Projekt Hejbej se má „na svědomí“ zkušená cvičitelka Hanka Kynychová, cvičitelka a dvojnásobná vicemistryně ČR ve sportovním aerobiku. V současnosti provozuje svůj Fitness Club v pražských Hodkovičkách. Věnuje se také charitativní činnosti prostřednictvím svého sdružení Dětské domovy v pohybu.

Hanka Kynychová pochází z Kroměříže, kde vystudovala zahradnickou školu, ale poté, co dospěla, zjistila, že to nebyla ta nejlepší volba. Vystudovala tedy ještě pedagogickou nástavbu a začala v Kroměříži pracovat jako vychovatelka v Domově mládeže.

Tehdy se u nás začal rozvíjet aerobik, do kterého se zamilovala. Vystudovala tedy školu aerobiku Heleny Jarkovské v Praze a začala předcvičovat. V tu dobu se do Prahy odstěhovala na trvalo a začala dělat aerobik závodně.

V roce 1995 a 1996 obsadila 3. místo na Mistrovství ČR. Po skončení sportovní kariéry rozhodně nepřestala sportovat, spíše naopak.

Rozjela svůj první Aerobik klub, natočila videokazety, nafotila seriály o cvičení pro časopisy a v rádiích radila, jak být fit. Do povědomí veřejnosti vstoupila jako cvičitelka ve Snídani s Novou.

Od té doby se stala neúnavnou propagátorkou zdravého životního stylu, což je hlavní Hančin cíl: šířit zdravý životní styl a zdravé cvičení mezi širokou veřejnost, čemuž se hlavně věnuje ve svém Fitness klubu v pražských Hodkovičkách. Má také možnost být vidět v médiích a díky tomu se jí snad již začíná dařit pomalu dostávat mezi lidičky ten pověstný zdravý životní styl.

A aby toho nebylo málo, rozhodla se Hanka šířit své myšlenky i do míst, kde to doposud není úplně obvyklé a zažité. A jedním z takových míst jsou právě dětské domovy, ve kterých vyrůstá tolik dětí a mladých lidí. Právě pro ně si Hanka vymyslela projekt „Hejbejte se a zpívejte", aby i ony měly možnost naučit se novým trendům v oblasti spotu, fitness a zdravé životosprávě. Dělá to od srdce, svým stylem a hlavně – s úsměvem.

Dala jste si jako novoroční předsevzetí více pohybu? Pak vězte, že nejste sama. Také Hanka si jedno předsevzetí dala. Co to je, prozradila ve vzkazu pro vás:

Přemýšlíte nad novoročním předsevzetím? Prozradím své a několik tipů pro Vás!

Ahoj holky, je tady čas, kdy i já mám čas se na chvíli zastavit a zbilancovat uplynulý rok. Letos se mi spousta věcí podařila, ale také vím, že kmým nedotaženým věcem patří pravidelná komunikace svámi. Chci od nového roku toto zlepšit a dávám si tento úkol jako své předsevzetí. Samozřejmě dále pro Vás připravuji nové rozcvičky a ve skrytu duše si budu přát, že podle nich budete pravidelně cvičit. Napadá mě, jestli by právě tato věta nemohla být i vašim splnitelným předsevzetím. ¨

Včervnu jsem spustila internetovou televizi. Od té doby uplynulo půl roku zkušeností, spousty práce a rozhovorů sřadou hostů. Od každého znich jsem získala cenné rady a od vás– diváků a čtenářů řadu dotazů a nápadů. Potěšilo mě, že jste si oblíbili ranní rozcvičky a že se mnou po ránu začínáte den. Mám ztoho velkou radost, a proto jsem si předsevzala, že kvám budu od začátku ledna promlouvat vsekci Ranní rozcvička. Budeme se zabývat nejen vhodnými ranními cviky, ale také tipy, jak vsobě probudit dostatek energie a kde ji můžeme načerpat. Je jasné, že bez pravidelné snídaně to určitě nepůjde. Stačí vám ale dvě BeBe Dobré ráno sjogurtem a máte o dostatek energie na celé dopoledne postaráno. Já si dopřeji každé ráno zdravou a přitom rychlou a vyváženou snídani.Běhemranních rozcviček budu odpovídat na vaše dotazy a budeme si povídat o všem, co souvisí s ranním vstáváním a jeho vlivy na příjemné prožití následujícího dne.

Hned na začátek nového roku vám dám ještě jednu radu: Pokud se vám podařilo přibrat na Vánoce nějaké to kilo, tak rozhodně nový rok nezačínejte hladověním, ale pravidelným jídlem. Snídaně by měla být to úplně první, čím začnete svůj den. „Kdo hladoví, ten nezhubne!“

Vaše Hanka.

Reklama