63f35d5dcd6c6obrazek.jpgFoto: Shutterstock

Novoluní je astronomický termín, který označuje okamžik, kdy Měsíc přechází přes Slunce tak, že se na Zemi nachází v úplňku. To znamená, že Měsíc je v této fázi skrytý za Sluncem a na Zemi není vidět.

Novoluní samo o sobě nemá žádný význam, ale může být interpretováno jako symbolický okamžik v astrologii. Astrologové věří, že novoluní a další astronomické události mohou ovlivňovat emoce, vztahy a životní situace jednotlivců. Tyto interpretace však mohou být různé a závisí na mnoha faktorech, jako je astrologické znamení a individuální horoskop – proto veškeré interpretace jsou čistě symbolické a člověk by se k nim neměl příliš upínat.
 
Orgány a hormony související se znamením Luny:

  • chodidla
  • prsty u nohou
  • podvěsek mozkový
  • šišinka mozková
  • endorfin
  • melatonin

Tyto orgány jsou ve zmíněný den citlivé, proto se snažte o ně pečovat a nezatěžovat je. 
 
Ideální pro tento nov je praxe Yin jógy a kombinace jógové praxe zaměřené na jógové pozice vleže či vsedě.

63f35f161e256obrazek.jpgFoto: Shutterstock

V astrologii se uvádí, že každé znamení zvěrokruhu má specifické vlastnosti a energie, které mohou ovlivnit život jednotlivců, jejich nálady a chování. Nov ve znamení Ryb 2023 se očekává, že přinese silný emoční náboj, intuici a kreativitu. Může pomoci lidem vyjádřit jejich citlivost a empatii vůči ostatním.

Zároveň však může vést k větší zmatenosti a roztěkanosti. Je důležité si uvědomit, že astrologie není věda a že její účinky na jednotlivce mohou být ovlivněny mnoha dalšími faktory, jako jsou osobnost, životní situace a okolnosti.

V každém případě, nov ve znamení Ryb 2023 může být dobrou příležitostí pro lidi k tomu, aby se zaměřili na své emoce a vnitřní svět, a k hledání nových způsobů, jak se vyjádřit a spojit se s ostatními.

Zdroj informací: tiskové informace, Yoga Movement