Z tiskové zprávy jsme se dozvěděly o nových Freedomkách, což jsou dřevostavby, které „postaví“ jeřáb na váš pozemek za jedno odpoledne. Tyto domky inspirované baťovskou architekturou mají dvě patra, 77,7 m2 a můžete si je ode dneška do soboty prohlédnout na Mezinárodním stavebním veletrhu v Brně. Podívejte se, jak jsou pěkné!

batov

drevo

Baťovská vize 21. století

Patrový Freedomek poskytuje více obytné plochy na stejném půdoryse.  Do rozměru 4x11,5 m se nyní vejde více než 60 m2 užitné plochy. Domek má navíc v patře terasu o rozloze 13 m2. Rozšiřuje tak nejen vnitřní, ale i venkovní prostor. „Inspirací pro mne byla  baťovská architektura a zlínský půldomek, který jsem navštívil a měl možnost v něm i přespat. Tam i u nás je to o efektivitě využívání prostoru, zároveň má dům i svůj jasný estetický rozměr, promyšlené proporce a kompozici jednotlivých otvorů ve fasádách,“ vysvětluje autor Freedomků, architekt Marek Jan Štěpán. Nový patrový model má tři obytné místnosti – dvě v přízemí a jednu v prvním patře. Domov v něm najde pár, mladá rodina nebo může sloužit jako ateliér.

bata

uvnitr

Freedomky v číslech 

  • Po dopravení Freedomku na místo určení trvá jeho umístění na zemní vruty necelé 4 hodiny.
  • Freedomek je postavený z 95 % ze dřeva. Tepelně-izolační stěna odpovídá vlastnostem cihlové stěny o šířce   3,6 metru, čímž se při vytápění dosahuje výrazných energetických úspor
  • Na výrobu jednoho Freedomku  (modul M) se použije 12 m3 dřeva
  • Průměrné náklady na provoz v modulu M se dvěma obyvateli jsou cca 1500
  • Freedomek je vyroben max. 3 měsíce od objednání
  • Váha jednoho modulu Freedomku se pohybuje od 13 do 20 tun
  • Nejvzdáleněji umístěný Freedomek je ve Švýcarsku a ujel celkem 850 km

Více info na www.freedomky.cz.

Reklama