Aktivní čtenářky ocení náš tip na sportovní podprsenky!

Jak vybírat sportovní podprsenku?

Na začátku zvažte míru zátěže – na jaký sport budete podprsenku používat. U sportovních podprsenek je často uvedeno, na jakou zátěž jsou určeny. U míry zátěže zohledněte taky specifika své postavy. Pokud máte větší poprsí, je dobré zvýšit míru zátěže i když druh sportu není nárazový, a vybírat tak podprsenku z vyšší zátěžové kategorie.

Pokud možno, vyberte si sportovní podprsenku z technických materiálů, které umožní rychlý odvod vlhkosti, rychlé schnutí nebo antibakteriální úpravu. Pozor, technický materiál nesmí být jediným kritériem výběru – na trhu jsou podprsenky, které sice dobře odvádí vlhkost, ale neposkytují dostatečnou oporu pro sport. Materiál sportovní podprsenky by měl být pevný, málo elastický.

Dobrá sportovní podprsenka má kvalitní zpracování, pevné švy, často plochá, polstrovaná široká ramínka.

Doporučujeme sportovní podprsenku dobře vyzkoušet. Správná velikost je obzvlášť důležitá. Sportovnípodprsenka nesmí omezovat v pohybu, v dýchání, nesmí nikde škrtit a přitom by měla maximálně zablokovat pohyb prsou. Důležité je pohyb při zkoušeni nasimulovat. Nestyďte se v prodejně zaskákat či zaběhat.

Medium Impact Bra

Náš tip:  Sportovní podprsenka Medium Impact Bra

Dámská sportovní podprsenka Salomon Medium Impact Bra byla vytvořena pro pocit pohodlí a prodyšnosti během sportování v horkých dnech. Je vyrobena pomocí bezešvé technologie, takže nedochází ke krčení látky. Běžné rozdělení dle oděvních velikostí (S, M, L) usnadňuje volbu správné velikosti. Podprsenku lze navíc nastavit tak, aby vyhovovala různým tvarům. (1190 Kč)  Více na www.salomon.cz

                         

Čtěte naše články:

Proč si pořídit sportovní podprsenku?

Léto přeje sportovním aktivitám. Ale sportování a hlavně prudké pohyby namáhají křehké a citlivé vazivové pruhy v prsou. Tyto pruhy dávají poprsí tvar, fixuji a stabilizují ho. Tím, jak se poprsí při sportu pohybuje, může dojit i k jeho trvalému poškozeni. Předejděte tomu sportovní podprsenkou – celý článek na  //zena-in.cz/clanek/proc-si-poridit-sportovni-podprsenku

Reklama