Stubaiské údolí nabízí speciality pro všechny fanoušky zimních sportů. Zimní sezóna 2016/2017 přináší hned dvě úžasné novinky. Tou první je kabinková lanovka 3S Eisgratbahn, která bude na Stubaiském ledovci uvedená do provozu 29. října 2016. Taneční představení Stubai Gaia, které dá událostem konaným pod širým nebem nový rozměr, bude mít premiéru 17. února 2017.

Stubai

Hlavním projektem a největší inovací je kabinková lanovka 3S Eisgratbahn

3S Eisgratbahn je největší investicí do oblasti konstrukce v historii Stubaiského ledovce a návštěvníkům přináší množství výhod. Každá panoramatická kabinka nabízí 32 míst a celková kapacita lanovky je nově až 3000 pasažérů za hodinu. Rychlost lanovky se navíc zvýšila až na 25 km/h, což zkrátilo dobu jízdy jen na 11 minut a dlouhé fronty tak zůstanou minulostí. Lanovka vyjíždí z nové stanice v údolí, která je blíž k parkovišti a pasažéři tak už nemusí čekat na kyvadlové autobusy. Nový systém zajišťuje také nadstandardní stabilitu kabinek i ve větrném počasí.

Součástí projektu je i otevření nové sjezdovky vedoucí od stanice v polovině trasy lanovky až ke spodní stanici v údolí. Do největšího ledovcového lyžařského střediska v Rakousku bylo v nedávné době investováno celkem 25 milionů eur. Nová lanovka i sjezdovka budou k dispozici všem zájemcům od 29. října 2016. Tento úvodní velký projekt ukazuje, jak si Stubaiský ledovec – známý také jako Sněhové království – cení investic do kvality tamního lyžařského prostředí.

Stubai

Stubai Gaia – multimediální taneční vystoupení v režii Enrique Gasa Valgy

Kromě nové kabinkové lanovky je pro návštěvníky připravena i další novinka. 17. února 2017 bude Stubaiské údolí hostit velkolepou hudební událost. Sjezdovky a okolní lesy rozzáří světelné efekty, které v Tyrolsku zatím nebyly k vidění: světoznámý šéf baletu v Tyrolském divadle Enrique Gasa Valga tady poprvé představí show “Stubai Gaia”. Pro kombinaci tanečních choreografií, strhující hudby a světelných efektů si nejde představit lepší prostředí, než je právě Stubaiské údolí pokryté sněhem. Premiéry představení budou hned dvě: první 17. února 2017 a druhá už týden poté, tedy 24. února. Valga diváky během show přenese do mystického světa, kde je lidská existence vyobrazena s veškerou barevností a různorodostí. “Nedotčená příroda Stubaiského údolí poskytuje ideální zázemí pro takto mimořádnou akci pod širým nebem,” říká k tomu sám Enrique Gasa Valga, který je známý především díky svému emotivnímu choreografickému stylu. V představení Stubai Gaia se propojil právě tanec a hudba s multimediální 3D show a dokonce s lyžováním a freestylem. Tato perfektní kombinace, kterou ještě podtrhuje nádhera prostředí, tak dala vzniknout novému druhu tanečního vystoupení pod otevřeným nebem, kterou si užijí úplně všichni.

Stubai

Fascinující Stubaiské údolí

Tyrolské Stubaiské údolí, které leží nedaleko Innsbrucku, je snadno dostupné z Německa, Rakouska, Švýcarska i Itálie po Brennerské dálnici. Údolí má na délku 35 kilometrů a je obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholy. Hlavními regionálními městy v okolí jsou Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Stubai nabízí všechno, co dospělí i děti potřebují k perfektně strávené zimní dovolené. Také proto byla několikrát zvolena jako nejlepší alpské lyžařské středisko pro rodiny s dětmi. Stubaiský ledovec je největší v Rakousku a zaručuje dobré lyžařské podmínky od října do června. V této chvíli jsou v plném proudu práce na nové lanovce 3S Eisgratbahn. Na konci října letošního roku bude zprovozněna nová stanice v údolí a zrenovované stanice uprostřed cesty a na samém vrcholu. Nově lanovka pohodlně a bezpečně vyveze přibližně 3000 osob za hodinu až do výšky 2900 metrů nad mořem.

Návštěvníci mohou k zimním radovánkám využít i zázemí tří přilehlých lyžařských resortů, které také nedávno prošly rekonstrukcí. Areál Serlesbahnen investoval do nové přehrady a do osvětlení sjezdovek, středisko Elferbahnen v Neustiftu zase pořádá první sáňkařský festival v Stubaiském údolí a nabízí dokonce sjezdovku pro jízdu v boulích. Třetím je středisko Schlick 2000 ve Fulpmes, které přináší akce jako například lyžařskou show “Night of Colours”.

Více informací o aktuálních nabídkách a událostech je k dispozici na internetových stránkáchhttp://www.stubai.at/cz/

Reklama