V zemích Evropské unie lidé upřednostňují konzumaci plnohodnotného čerstvého mléka před mlékem trvanlivým. Odbornice na zdravou výživu RNDr. Ludmila Oliveriusová, CSc. nám prozradila proč.

„Málokdo si uvědomuje, že čerstvé mléko obsahuje laktoferin. Tato bílkovina je pro náš organismus výborným zdrojem železa. Zároveň má i řadu dalších, pro nás důležitých, vlastností. Pozitivně působí na imunitní systém a zvyšuje tak naši obranyschopnost. Obzvláště v zimním sychravém období oceníme, že laktoferin pozitivně působí na imunitní systém, zvyšuje tak naši obranyschopnost a preventivně chrání organismus před infekcemi. Stejně jako řada dalších důležitých látek je laktoferin citlivý na teplo a vysokými teplotami se ničí. Proto ho nejvíce obsahuje právě čerstvé pasterované mléko, jež je šetrně zpracováváno pasterizací,“ říká RNDr. Oliveriusová, CSc.

Čerstvé mléko má řadu vlastností, díky nimž působí pozitivně na náš organismus a dodává mu tak sílu zvládat každodenní zátěž. Protože je zpracováváno šetrnou metodou, tzv. pasterizací, zůstává v něm zachováno až 90 procent vitaminů a minerálních látek a zároveň si udržuje svou typickou chuť a vůni.

Čerstvé mléko je potravinou s vysokým obsahem vitaminů. Je výborným zdrojem vápníku, který hraje významnou roli při prevenci osteoporózy a pravidelná konzumace mléka přispívá také k zajištění dostatečného příjmu železa a hořčíku. Čerstvé mléko je vhodnou potravinou pro děti i seniory, protože obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a vyvážený poměr tuků.

Díky jedinečné technologii plnění do moderních obalů Pure-Pak® si nyní můžete dopřát také mléko, které má všechny pozitivní vlastnosti čerstvého mléka, ale přesto je jeho trvanlivost prodloužena až na dva týdny. Stejně jako další čerstvé mléčné výrobky jej najdete v chladicích boxech obchodů v nepřehlédnutelných obalech se stříškou. Obaly Pure-Pak® jsou často doplněny šroubovým uzávěrem, který usnadňuje nalévání a umožňuje opětovné těsné uzavření obalu.

Reklama