Plynové krby nabízejí pohodlnou alternativu klasických krbů či kamen na tuhá paliva. A přestože je palivem plyn, pohled prosklenými dvířky je srovnatelný s krby na dřevo. Využití plynu jako paliva navíc poskytuje možnost velmi přesné elektronické regulace. Novinkou v plynových krbech pro topnou sezónu 2015/2016 jsou volně stojící krby v provedení spotřebiče C.

Jedná se o krby s uzavřenou spalovací komorou, kdy jsou spaliny odváděny odtahovým systémem ve zdi a rovněž vzduch pro hoření je nasáván z venkovního prostředí. „Tento typ výrobku prozatím na českém trhu nenaleznete a jsme velmi rádi, že s těmito produkty naše společnost přichází a získává tak další prvenství, kterým navazuje na historický odkaz - věnovat se intenzivně rozvoji plynárenství a rozšíření možností využití plynu ve všech sférách,“ říká Bc. Jan Vlček, obchodní manažer pro ČR ze společnosti Karma Český Brod a.s. Další novinkou pro letošní rok je pak nová řada vestavných krbů s názvem Elegance Exclusive.

krby

Volně stojící plynové krby – v provedení C s odtahem přes zeď

krby

Volně stojící plynové krby Karma řad Absolute, Intelligence, Decore a Sense mají nově nasávání vzduchu z venkovního prostředí a odtah spalin je vyveden ve zdi. Při výkonu 5 kW jsou vhodné do prostor o velikosti až 100 m³. Jsou tedy ideální pro vytápění rodinných domů, bytů, rekreačních objektů, obchodů i kanceláří. Konstrukce spalovací komory je doplněná keramickými prvky nad hořákem a umožňuje pohled na planoucí oheň. Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo tak lze u plynových krbů Karma nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje. Palivem může být zemní plyn nebo propan-butan.

krby

Funkční, ale zároveň designové

Při vývoji a výrobě nových plynových krbů Karma byl vedle funkčních prvků také kladen velký důraz na design. Hodí se proto také do moderních interiérů.  Plynové krby Karma řad Absolute, Intelligence, Decore a Sense se dodávají standardně v antracitové barvě a horní část krytu je z mastku. Zákazníci mohou zvolit také alternativní horní část krytu ze žuly, v barvách olive-green, colonial-cream či paradiso. Dekorativní obložení krbů Decore je z granitu. Je možné si vybrat ze dvou druhů podložek: skleněné či plechové.

krby

Nová řada vestavných krbů Elegance Exclusive

krby

Další novinkou jsou plynové vestavné krby (krbové vložky) Karma řady Exclusive. Mají prozatím ponecháno nasávání vzduchu z místnosti a odtah spalin vyvedený do vyvložkovaného komína. Při výkonu téměř 9 kW jsou vhodné i do větších místností o velikosti až 180 m³. Těmito luxusními krby lze vytápět prostory, ve kterých je možnost připojení na komín. Všechny krby Karma Elegance jsou vybaveny ventilátorem, který se automaticky uvádí do činnosti v závislosti na teplotě pláště krbu. Tím je dosaženo maximální tepelné pohody ve vytápěném prostoru. Konstrukce spalovací komory je doplněná keramickými prvky nad hořákem a umožňuje pohled na planoucí oheň, který je srovnatelný s krby na dřevo. Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo tak lze u plynových krbů Karma řady Exclusive nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje. K maximálnímu pohodlí pro obsluhu je použito dálkové ovládání. Krby Karma jsou vyráběny na zemní plyn nebo na propan-butan (na zakázku). 

krby

Na výběr je ze dvou rozměrových řad 67 a 77 v několika provedeních:

 • Eclusive Glass line – celoskleněný rám
 • Exclusive Huge line – rám v provedení antracit metallic nebo grey metallic
 • Exclusive Medium line – rám v provedení antracit metallic nebo grey metallic
 • Exclusive Slim line – rám v provedení antracit metallic nebo grey metallic

Hlavní výhody plynových krbů

 • Oproti klasickým krbům je možné nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje bez nutnosti další obsluhy.
 • Při topení plynovými krby se nemusí přikládat. Navíc odpadá starost s přípravou a skladováním paliva a obava jak a kam s popelem.
 • Výrazně snížíte prašnost v domě či bytě.
 • Instalace krbů je vhodná pro všechny interiéry. Takovými místy mohou být například vstupní haly firem nebo hotelů, vlastní kanceláře, nebo hotelové pokoje. V neposlední řadě rodinné domy, byty, rekreační objekty.
 • Přestože je palivem plyn (zemní plyn nebo propan-butan), tak planoucí oheň je srovnatelný jako u krbů na dřevo. Plynový plamen prohořívá mezi keramickými prvky a iluze dřevěného ohniště se stává dokonalou.
 • Krby jsou maximálně bezpečné. Ve své výbavě mají pojistku, která při nepřirozeném tahu spalin automaticky uzavře přívod plynu.
 • Odolávají teplotám pod bodem mrazu bez vlivu na jejich funkčnost. Tuto výhodu určitě ocení majitelé rekreačních objektů bez celoročního provozu.
 • A hlavně – přijdete ke krbu a jednoduchým způsobem bez velkých příprav ihned topíte.

www.karma-as.cz