V loňském roce uvedla společnost SAPELI na trh novinku v podobě uceleného programu celoskleněných dveří SAPGLASS. Letos jej rozšiřuje o nabídku celoskleněných stěn. Ty funkčně oddělí dvě místnosti nebo předělí prostor, a to, aniž by bránily průchodu světla.

Doposud vyráběné celoskleněné dveře tak můžete instalovat také do celoskleněných stěn, a to s rozměrem až 2800 x 5900 mm (v x š). Stěny jsou vyráběny z 10 mm silného skla čirého Float nebo matného bílého Satináta. Stejně jako celoskleněné dveře i stěny lze ozdobit atraktivními motivy pískováním, gravírováním nebo nově také vysoce odolným keramickým tiskem, a to v barevné škále bílá, hnědá, modrá, zelená, červená, šedá a černá. Sortiment SAPGLASS (dveře i stěny) nabízí 17 nových, především abstraktních vzorů.

Sapeli

Celoskleněné stěny a dveře jsou vyráběny z bezpečnostního kaleného skla, které má oproti klasickému sklu mnohem lepší vlastnosti. Vyniká nejen svou bezpečností, ale také několikanásobně vyšší pevností, a tedy odolností vůči nárazu, stejně jako tepelnou odolností. Pokud by přece jen došlo k jeho rozbití (například cíleným prudkým nárazem kovovým předmětem na roh, nikoliv například nárazem nebo pádem dítěte), kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky, o které se nikdo neporaní.

Celoskleněné stěny přináší pro své uživatele celou řadu výhod. Kromě moderního designu nabízí především prosvětlení interiéru, odhlučnění nebo rozdělení místnosti se zachováním vizuálního propojení (například oddělení kuchyně od obývacího pokoje nebo předsíně od obytné části). Vlastní výrobu celoskleněných stěn zahájila společnost SAPELI po akvizici společnosti SiO2 s.r.o., díky níž může zákazníkům nabídnout produkty na míru s garancí prvotřídní kvality. Nakonfigurovat své celoskleněné dveře i celoskleněnou stěnu můžete na www.sapglass.cz.