v

Od dubna letošního roku mohou rodiče nechat své děti naočkovat novou pneumokokovou vakcínou SynflorixTM . Vakcína je určena kojencům a malým dětem od 6 týdnů do věku 2 let, kterým poskytuje ochranu proti invazivním pneumokokovým onemocněním a zánětům středního ucha.

SynflorixTM nabízí ochranu proti deseti sérotypům bakterií Streptococcus pneumoniae, které způsobují v České republice až 80 % invazivních pneumokokových onemocnění u dětí do 1 roku. Vakcína pokrývá další tři sérotypy, proti kterým se až dosud nebylo možné chránit očkováním.

v

Právě ty jsou příčinou značného počtu závažných invazivních onemocnění v dětském věku, jako jsou meningitidy, závažné formy zápalu plic či otrava krve. S novou vakcínou SynflorixTM mohou rodiče své děti navíc chránit i proti zánětům středního ucha, které je často trápí opakovaně.

Pneumokokové infekce nejvíce ohrožují děti do 1 roku, proto je vhodné začít s očkováním co nejdříve. SynflorixTM může být očkován nejmenším dětem například již od 3. měsíce věku spolu s tzv. hexavakcínou.

Cena jedné dávky vakcíny SynflorixTM je nyní velmi příznivá a pohybuje se okolo 1640 Kč.Více informací na www.synflorix.cz.