mimiPrvní půjčovna unikátních postýlek pro novorozence zahájila dnes, na Den dětí, ostrý provoz. V Česku zcela ojedinělá služba nabízí pronájem speciální první postýlky MiMi, kterou profesionálové používají v porodnicích pro péči o čerstvě narozená miminka. Nyní si mohou české maminky půjčit tuto postýlku i na doma.

„Nejbezpečnější a nejpraktičtější variantou, jak mít miminko 24 hodin doma v bezpečí, je speciální kojenecká postýlka, s níž se maminky setkávají na novorozeneckém oddělení a kterou si lze zapůjčit při odchodu z porodnice. Je pojízdná, lehká a snadno se omývá,“ uvedla Andrea Horáková, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Karlovy Vary. Tyto postýlky MiMi nabízí půjčovna společnosti LINET, která zároveň postýlku vyrábí. Hlavní výhodou postýlky MiMi je garance bezpečí miminka, ale i méně námahy pro matku v náročném období šestinedělí. Postýlka je stabilní, nehrozí pád nebo jiný úraz novorozence. Náklon postýlky pomáhá jako prevence při ublinkávání nebo při zhoršené průchodnosti dýchacích cest při nemoci. Postýlka je plně kompatibilní s monitorem dechu. Navíc je mobilní a její kolečka umí překonat i mírné překážky. Volitelná a jednoduše nastavitelná výška postýlky se přizpůsobí postavě maminky, takže se nemusí nezdravě ohýbat a ničit si záda.

mimi

mimi„Při testovacím provozu půjčovny jsme zaznamenali jednoznačně pozitivní ohlasy, proto jsme se rozhodli pronájem novorozenecké postýlky maximálně podpořit,“ sdělila Romana Loumová, manažerka projektu MiMi společnosti LINET. Slavnostní otevření půjčovny tak provázelo spuštění nových internetových stránek www.prvnipostylka.cz, kde je kromě vyčerpávajících informací o vlastnostech a výhodách postýlky k dispozici také on-line objednávkový formulář. Zájemci naleznou informace také na facebooku. Zkušenosti s postýlkou MiMi aktuálně popisuje novopečená maminka na blogu (blog.prvnipostylka.cz).

„V Česku se v loňském roce narodilo přes 108 tisíc dětí. Ačkoliv trend porodnosti je klesající, věříme, že půjčovna má vzhledem k velikosti trhu značný potenciál,“ prozradila Romana Loumová. „Stoupá totiž počet aktivních mladých matek, které začnou pracovat z domova už záhy po porodu. Pro tyto ženy jsou speciální mobilní postýlky skvělým řešením,“ dodala.

Zatímco v Česku a v sousedních zemích zejména směrem na východ je pronájem potřeb pro děti a zejména kojence doslova v plenkách, v zahraničí funguje už několik desetiletí. Například ve Velké Británii je síť půjčoven i jejich sortiment rozsáhlý a půjčovny mají dokonce svoji asociaci (BEHA - Baby Equipment Hire Association). Ještě vyspělejší prostředí je v USA, kde mají jednotlivé půjčovny desítky poboček po celé zemi.

www.prvnipostylka.cz

 

Reklama